Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-10-14   KAUNAS: anykštėno knygos sutiktuvės Kauno bibliotekoje
 
 

Rugsėjo  23-ąją, skambant kanklių muzikai, į Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vitebsko padalinį rinkosi gausus  bibliotekos skaitytojų ir svečių būrys.

"Visada  džiugu pristatyti dailininką architektą Joną Lukšę, kuris yra mūsų Eigulių bendruomenės narys ir bibliotekos skaitytojas", – sakė šio bibliotekos padalinio vedėja Rita Noreikienė.

Jono Lukšės knygos sutiktuvės Kauno bibliotekoje.

XXVII knygos  mėgėjų draugijos (pirmininkė Dalia Poškienė) iniciatyva ir jos nario kultūrologo Domo Akstino paskatinimu buvo išleista J. Lukšės knyga "Kryždirbystės kūriniai ir mediniai paminklai : piešiniai", kuri skatina visuomenę domėtis etnokultūros raida.

"Kryždirbystė – kryžiai, stogastulpiai,koplytstulpiai, koplytėlės, taip pat ir medžio skulptūra – tai unikaliausia tautodailės sritis, sulaukusi pasaulinio pripažinimo, yra UNESCO globojama paveldo sritis", – taip apie savo knygą kalbėjo dailininkas Jonas Lukšė. Jis prisipažino, kad lengviau yra dirbti, nei pristatyti savo knygą.

Kalba knygos autorius Jonas Lukšė.

"Paprastas, be galo darbštus, atliko titanišką darbą, nustatant kryždirbystės paminklų autorius, – toks yra dailininkas Jonas Lukšė", – sakė menotyrininkė Jolanta Zabulytė. Ji pabrėžė, kad knyga supažindina su mažai fiksuotais ir netyrinėtais XX a. pab. – XXI a. pr. Kauno mieste pastatytais mediniais paminklais.

Renginio  vedėja Dalia Poškienė papasakojo, kaip  bendraujant su Jonu Lukše ir matant jo darbus, kilo  mintis išleisti knygą, kuri supažindintų  platesnį visuomenės ratą su autoriaus kūryba.

"Kryžių ir Rūpintojėlių Lietuva", – taip kalbėjo  Lietuvos Respublikos Seimo narys  Arimantas Dumčius, šiai tematikai priskyręs ir J. Lukšės knygą.

Tai pirmoji tokia knyga, kurioje  autorius kryždirbystės istoriją Kaune atspindėjo grafikos darbais. Ją pasitikę kauniečiai pateikė autoriui klausimų, dėkojo už vertingą leidinį.

J. Lukšės knygos sutiktuvės Kauno bibliotekoje.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...