Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-12-17   Tarp 20 premijuotų kultūros ir meno kūrėjų – anykštėnas rašytojas ir publicistas
 
 

Gruodžio 17-ąją Kultūros ministerija oficialiai paskelbė 2013 m. šios ministerijos premijų laureatus, tarp kurių – ir anykštėnas rašytojas Rimantas Povilas Vanagas.

Rimantas Povilas Vanagas2013 metų Kultūros ministerijos premijomis apdovanoti 20 kultūros ir meno kūrėjų ir 1 įstaiga – Vilniaus teatras "Lėlė", kuris paskatintas 77 BSI (10010 Lt) premija už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus.

Tarp kultūros ir meno kūrėjų laureatu tapęs R. P. Vanagas premijuotas už publicistinius kūrinius 45 BSI (5850 Lt) dydžio premija. Ji anykštėnui buvo iškilmingai įteikta gruodžio 19-osios popietę Kultūros ministerijos Baltojoje salėje.

Įvairaus dydžio premijas taip pat gavo neseniai Anykščiuose lankęsis ir tarmiškai dainavęs Tarmių metų iniciatorius ir tarmių puoselėtojas, Raudondvario (Kauno r.) kultūros centro meno vadovas Algirdas Svidinskas, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė muziejininkė Aldona Ruseckaitė, akordeono virtuozas Martynas Levickis ir kiti įvairių kultūros ir meno sričių atstovai.

Laureatą (centre) sveikino Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas A. Tyla ir Anykščių meras S. Obelevičius. Audronės Pajarskienės nuotrauka.

Rašytojas R. Vanagas kukliai slepiasi už premiją įteikusio Kultūros ministro Šarūno Biručio... Audronės Pajarskienės nuotrauka.

Iškilmių dalyviai Kultūros ministerijos Baltojoje salėje. Audronės Pajarskienės nuotrauka.

Premijuoti R. P. Vanagą rekomendavusi Pasaulio anykštėnų bendrija taip pristatė savo kandidatą:

"Žurnalistas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys R. P. Vanagas, kilęs iš Anykščių krašto, prieš keliolika metų grįžo į gimtinę čia gyventi ir kurti. XXI a. pradžioje jis tapo garsiausiai girdimu Anykščių krašto, šalyje garsėjančio literatūrinėmis tradicijomis, kūrybiniu balsu.

Trisdešimties originalių poezijos, prozos ir publicistikos knygų suaugusiems ir vaikams autorius itin kruopščiai, su jam būdingu atkaklumu ir tikslumu, gilinasi į autentiškas Anykščių krašto kultūros ir socialines vertybes, apibendrindamas savo įžvalgas Lietuvos žiniasklaidai teikiamuose tekstuose. Jo taiklus žodis, racionalūs šalies kultūros procesų vertinimai pastaruoju metu nuolat sklinda iš Lietuvos kultūrinės spaudos ir interneto portalų puslapių.

Visuomeniškas, gebantis būti kultūros kelrodžiu Anykščiuose ir visoje Lietuvoje R. P. Vanagas anykštėnų vertinamas kaip išskirtinė laikmečio dovana. Publicistikos tekstų dėka jis pelnė krašto bendruomenę vienijančio šiuolaikinės, geografinių sienų nepatiriančios kultūros kūrėjo reputaciją.

Rašytojo ir publicisto gebėjimus savo publikacijose subtiliai derinantis R. P. Vanagas yra sakęs, kad jis kaskart sąmoningai kuriantis tekstą, turintį publicistikos, poezijos, esė ir beletristikos elementų, – šitokiu būdu jis suteikiantis informacijai gyvumo ir išbandantis vis kitus „įnagius“. Tokie kūrybiniai gebėjimai jam leidžia ne tik nusakyti savo mintis, bet ir skaitantįjį užklausti – nebūtinai tiesiogiai, dažniau tiesiog užuominomis įpareigojant apie tai susidaryti ir savo nuomonę – autentišką, nebūtinai kūrėją palaikančią. Tai – publicisto misija, skatinanti visuomeninį aktyvumą, minčių raišką ir atvirąją diskusiją.

Tikime, kad Kultūros ministerijos premija paženklintas R. P. Vanago racionalusis visuomeniškumas, jo gebėjimas pateikti santūrų ir dalykišką dabarties problemų vertinimą su patraukliu ironijos prieskoniu taps pavyzdžiu ir jaunajai publicistų kartai, linkusiai pasimėgauti aštriais posakiais ar kategoriškomis išvadomis."

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...