Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-01-13   Pasaulio anykštėnų kūrybos centre – dailės mokytojų kūrybos paroda
 
 

Sausio 9 dieną į Anykščių koplyčią – Pasaulio anykštėnų kūrybos centrą anykštėnai rinkosi iš arčiau pažvelgti į kraštiečių menininkų, Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos mokytojų, kūrinius. Tądien buvo atidaryta šešių brandžių menininkų paroda.

Vieni jau turi savo kūrybos sritis, kiti dar ieškojimuose, bet jų darbai jau išskirtiniai ir lengvai atpažįstami. Arūnas Vilkončius, Rita Juodelienė, Jūratė Vingrienė, Saulius Milašius, Tomas Jurkėnas ir Skaidrė Keibienė – tai menininkai, kuriuos likimas suvedė kartu dirbti, kurti, draugauti, netgi kartu rengti parodas. Smagu matyti vienoje vietoje tiek stiprių, laisvų asmenybių, tai tikras šviesos ir kūrybos židinys.

Kolegų parodą pristato Rūta Pelegrimienė.

Parodą pristatė menininkų kolegė, tos pačios mokyklos mokytoja Rūta Pelegrimienė, teigdama, kad menas žmogui suteikia daug laisvės suprasti, pamatyti, pasakyti. „Dažnai menininkas nelenkia galvos diktatui, jo akiratis platesnis, žvilgsnis į reiškinius kitoniškas, tokios asmenybės nelabai lengvai ir valdomos“, – taip apie kolegas kalbėjo mokytoja Rūta.

Tomas Jurkėnas – pilkos spalvos kardinolas, tikras šešėlių virtuozas, jo darbai kupini filosofijos, jis – tikras mąstytojas.

Arūnas Vilkončius – irgi lengvai atpažįstamas, jau seniai turintis savitą braižą. Rūta išskyrė mokyklos direktoriaus darbus, kuriuose vyrauja patriotiškumo tema.

Jūratės Vingrienės darbuose – lengvumas, efemeriškumas. Menininkė gyvena gamtos ritmu, jos tapyba ant šilko lyg lengvas vėjo gūsis...

Skaidrės Keibienės grafikos darbuose vyrauja grakščios linijos, įdomiai paslėptos detalės.

Rita Juodelienė mokytojos Rūtos buvo pristatyta kaip dvasingumo ieškotoja, minkštais potepiais išreiškianti savo matymą į subtilius dalykus, pati sakiusi, kad tai TIK  ĖJIMAS, o gal ir TIKĖJIMAS.

Rūta džiaugėsi, kad šiais mokslo metais į Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos kolektyvą atėjo dirbti skulptorius, restauratorius anykštėnas Saulius Milašius, lengvai rado kalbą su moksleiviais ir dabar juos moko skulptūros pagrindų.

Vėliau visi mokytojai trumpai pristatė savo darbus, akcentuodami ką ir kodėl taip pavaizdavo.

Smagu matyti gausų būrį kūrybos ir dailės mokyklos mokinių, kuriems gal tai buvo pirmoji pažintis su jų pedagogų darbais.

Anykštėnai parodos atidaryme.

Parodą galima aplankyti iki vasario 14 d. Kviečiame anykštėnus apsilankyti ir iš arčiau  pažinti savo krašto menininkus.

Judita SKAČKAUSKIENĖ

 
 
    Atgal...