Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-02-02   Anykštėnų knygų derlius: žinios ir mintys, laiko tėkmę liudijančios
 
 

Moksleivių dailės kūrinių katalogas.Mes mokėmės Anykščiuose : Anykščių kūrybos ir dailės mokyklą baigusių mokinių diplominių darbų katalogas 1993–2013 m. – Vilnius, UAB „Petro ofsetas“, 2013. – 68 p., iliustr.

Per savo veiklos 20-metį Anykščių kūrybos ir dailės mokykla išleido 17 laidų, 204 mokiniai gavo išsilavinimo pažymėjimus, kas ketvirtas iš jų toliau studijavo ar studijuoja dailę. Visų jų diplominiai darbai pirmąkart pateko į vieną ekspoziciją – šiame kataloge, kuris buvo išleistas Miesto šventei ir Pasaulio anykštėnų VII suvažiavimui, kad paliudytų anykštėnų kūrybingumą.

Romanas tremties tematika.Regina Karaznevičienė. Mirties įkaitai : romanas. – Jonava, UAB „Dobilo leidykla“, 2013. – 128 p.

Savitu rakursu pažvelgti į XX a. vidurio išgyvenimus – atsakinga ir kūrybinio polėkio reikalaujanti užduotis, kuriai įveikti neužtenka vien tik pasirinkti intriguojantį siužetą apie jaunų tremtinių gyvybingumą atšiauraus Sibiro fone.

Puiki Reginos Karaznevičienės idėja beletrizuoti tremties būties tematiką, nuoširdus noras ją atskleisti. Tačiau kūriniui iki romano išbaigti pritrūko laiko ir pastangų, o gal ir gebėjimų tai padaryti. Todėl romaną apie tremtinius galima skaityti tiesiog kaip nebaigtą redaguoti apysaką su puikiais pavieniais siužeto fragmentais ir vaizdingais netikėto likimo personažais.

Traupio kraštotyros rinkinys.Traupis : informacinis leidinys / sudarė Ramunė Musteikienė. – Utena, UAB „Utenos spaustuvė“, 2013. – 56 p., iliustr.

Glaustai, aiškiai, išvaizdžiai – taip Traupio miestelį, parapijos ir seniūnijos centrą pristato kraštotyros rinkinys, vietos bibliotekininkės Ramunės Musteikienės knygele paverstas.

Istorinė raida – per šio krašto asmenybes, jų veiklą prisimenant, vietos įstaigų atspindys – jose dirbusių žmonių nepamirštant. Ir visa tai, kuo šis nuošalus kampelis Lietuvoje ir pasaulyje garsėja: gamtos vertybės, žmonių išradingumas, net unikalioji tautosaka. Su meile ir atidumu – saviškiams ir svečiams pritaikyta.

Lakūnų žygdarbis ir jo įamžinimo akcentai beletrizuotame rinkinyje.Skrydžio legenda tęsiasi : leidinys, skirtas Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlanto vandenyną 80-mečio paminėjimui / sudarytoja Aldona Daugilytė. – Utena, UAB „Utenos spaustuvė“, 2013. – 56 p., iliustr.

Leidinys, kuriuo Anykščių krašte paminėtos kelios sukaktys: ir lakūnų skrydžio 80-metis, ir Puntuko virsmo jų atminimo paminklu 70-metis, ir reguliariųjų renginių 25-metis. Pasak leidinio sudarytojos Aldonos Daugilytės, pribrendo laikas visuomenei pateikti išsamesnę ataskaitą apie Anykščių krašto žmonių meilę ir pagarbą Atlanto nugalėtojams. Į knygelę sudėti iš įvairių šaltinių surinkti rašiniai apie anykštėnus, siekiančius pakilti skrydžiui, S. Dariaus ir S. Girėno atminimo pagerbimo aprašymai, surinktos jau istorija tampančios nuotraukos.

Šia knyga norėjosi plačiajai visuomenei atskleisti anykštėnų pagarbą ir meilę tikrosioms vertybėms bei siekį palikti prisiminimą ateinančioms kartoms, dar kartą įrodyti, jog Lietuva nuo amžių turėjo ir turi sūnų bei dukrų, kurie aukojasi už jos laisvę ir Tėvynės vardo išgarsinimą pasaulyje“, – sakė savo leidinio idėją pristačiusi A. Daugilytė.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...