Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-02-19   Anykščiuose – beržu kvepiantys angelai
 
 

Anykščių sakralinio meno centre visą mėnesį bus eksponuojami Kauno anykštėno, gimusio Vytauto Didžiojo metais, Leono Striogos skulptūriniai angelai – beržu kvepiantys ir meistro rankomis originalia maniera suformuoti.

L. Strioga ir jo "Angelas, ieškantis žmogaus širdies".

"Esu laimingas, kad gimiau Lietuvoje, kad radau savo vietą žemelėj..." – pristatydamas anykštėnams savo parodą "Angelai žemėje", kalbėjo skulptorius, naujausiam savo kūrinių ciklui pasirinkęs sausą, keletą metų džiovintą beržo medieną.

Jo angelai ėmė vienas po kito gimti, kai skulptoriui parūpo atrasti formą savo jausmams išreikšti, gyvena įprastą žemišką gyvenimą: juokiasi, rūpinasi, dirba, kenčia...

"Man dabar labai trūksta idealizmo... Jo troškulys, siekis atgaivinti tai, ko dėka žmogus tobulėta, paskatino mane kviesti angelus", – sakė L. Strioga, vieną po kito pristatydamas savo "striogišku modernizmu" alsuojančius kūrinius.

Modernus žvilgsnis į menininko angelus.

Skulptorių kalbinęs dailės pedagogas Saulius Milašius atkreipė dėmesį, kad menininkas naudoja seniausią Šiaurės Europos skulptūros medžiagą – medį.

Diskusija apie skulptūrą angelų fone: Saulius Milašius (kairėje), Anykščių menų centro direktorius Tomas Tuskenis (centre) ir skulptorius Leonas Strioga.

Pasak S. Milašiaus, paskutinį šimtmetį medis buvo tapęs tautodailininkų kūrybos žaliava, taip tarsi nepelnytai nuvertintas, tačiau L. Strioga šiai žaliavai sugrąžino teisėtą vertę. "Jis – modernistas, žvelgiantis į skulptūros ištakas", – lakoniškai apibūdino meistrą S. Milašius.

Savo vyrą apibūdinusi jo žmona Dalia Striogienė prisipažino, jog su menininku gyventi sunku – "gyva bėda", bet įdomu. Tik menininkas gali kelis dešimtmečius ruoštis, o paskui per keliolika minučių nulipdyti žmonos portretą.

D. Striogienė apibūdino savo vyrą kaip skulptorių – portreto meistrą, siūlydama kitai parodai pasirinkti portreto tematiką: "Jo sukurti rašytojų Juozo Apučio ar Sigito Gedos skulptūriniai portretai yra įsimenantys".

Dambreliais groja Kristina Darulienė ir Egidijus Darulis.

Parodos atidarymo vakarą praturtino egzotiško skambesio muzika – Sakralinio meno centre skambėjo dambreliai. Šiuos muzikos instrumentus, žinomus dar nuo I tūkstantmečio prieš mūsų erą, pristatė ukmergiškiai Kristina ir Egidijus Daruliai, siedami dambrelio skambesį su archaišku dainavimu.

L. Striogos angelai, dambrelio garsų besiklausantys...

Dambrelio galimybes atskleidęs E. Darulis, sugrojęs šiuo lūpiniu instrumentu ir šiuolaikines melodijas, taip sužavėjo L. Striogą, kad šis net pasileido šokti...

Skulptoriaus L. Striogos šokis, dambrelio melodijai skambant.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...