Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-05-19   Kauno anykštėnų dovana A. Vienuolio progimnazijos moksleiviams
 
 

Gegužės 16-ąją Kauno anykštėnai pasiūlė itin originalų seminarą Anykščių moksleiviams „Vaidybinio ir režisūrinio kino praktika bei aktorinio meistriškumo pagrindai“.

Kauno anykštėnų draugijos pirmininko Arūno Strumskio pavaduotojas Romas Pačinskas į susitikimą su moksleiviais atlydėjo Kauno nacionalinio dramos teatro aktorų Gintautą Bejerį bei kino filmų ir televizijos operatorių ir režisierių Ridą Beržauską.

Svečiai pasidalino šių dienų jauno žmogaus aktualijomis apie videomeną, kiną, jo svarbą šiuolaikinėje visuomenėje, apie vizualinį meną, aktorystę, sugebėjimą dirbti scenoje, pasakojo, kaip tai pritaikoma mūsų kasdienybėje.

Seminaras A. Vienuolio progimnazijoje.

Seminaras A.Vienuolio progimnazijoje.

Pagrindiniai seminaro klausimai: kas yra geras filmas ir kuo jis skiriasi nuo televizijos rodomos produkcijos, kaip sukuriamas kino filmas, kas yra teatras, kuo skiriasi aktoriaus vaidyba teatre ir kine. Ir visi šie klausimai nebuvo tik sausai gvildenami – aktorius Gintautas Bejeris kvietė savanorius, drąsesnius moksleivius ir čia pat davė jiems praktines užduotis, mokė atidumo, patarė, kaip lengviau įsiminti tekstus, darė pasitikėjimo partneriu pratimus.

Operatorius ir režisierius Ridas Beržauskas pasiūlė peržiūrėti keletą videojuostų ištraukų, kurios supažindino su kino filmo kūrimo užkulisiais, techniniais dalykais bei reikalavimais.

Susitikimo metu salėje vyravo pakili nuotaika, skambėjo juokas, bet svarbiausia, kad visi sužinojome daug naujų dalykų, kuriuos papasakosime ir kitiems. O įvairius parodytus pratimus moksleiviai tikrai dar ilgai bandys padaryti ir parodyti savo bičiuliams.

Seminaro organizatoriai ir svečiai.

Dėkojame progimnazijos direktorei Irenai Andrukaitienei, kuri priėmė svečius į mokyklą, patikėdamna gražia kauniečių idėja šiek tiek praskleisti moksleiviams kino kūrimo paslapčių skraistę, lengvai prisiliesti prie aktorinio meno pagrindų.

Ką gali žinoti, gal po šio susitikimo kam nors sukirbėjo mintis tapti kino operatoriumi ar aktoriumi?

Judita Skačkauskienė
Pasaulio anykštėnų bendrijos atsakingoji sekretorė

 
 
    Atgal...