Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-06-20   Vaiva Vanagaitė: olimpietė prie fortepijono
 
 

Penkiolikmetė anykštėnė Vaiva Vanagaitė šį birželį tapo IV tarptautinio konkurso „Muzikos Olimpas“ („Olimpo musicale“) nugalėtoja.

Jaunoji anykštėnė pianistė Vaiva Vanagaitė. Anykščių muzikos mokyklos archyvo nuotrauka.

Anykščių muzikos mokyklos fortepijono mokytojos Irenos Meldaikienės ugdytiniai nebe pirmą kartą skina laurus šiame „Muzikos Olimpe“. Iš pradžių šis konkursas vyko Kaune, vėliau, kai tapo populiaru rengti didelius konkursus mažuose miesteliuose, buvo perkeltas į Prienus. Kas keleri metai birželio mėnesį keletą dienų šalia esantis Birštonas priglaudžia apie 200 konkurso dalyvių ir tampa neoficialiu „olimpiečių“ miesteliu, kuriame jaunieji atlikėjai nuo 6 iki 16 metų iš įvairių šalių patogiai apsigyvena sanatorijose ir leidžia laiką grodami ir ilsėdamiesi.

Takus į „Muzikos Olimpą“ 2005 metais pramynė kiti mokytojos I. Meldaikienės mokiniai – Guoda Indriūnaitė ir Tadas Niaura bei tuo metu jau baigusi šios mokytojos fortepijono klasę ir toliau studijavusi nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Paulina Dūmanaitė. Tuomet visi trys pirmajame „Olimpe“ pelnė laurus.

„Kad Vaiva ruošiasi dalyvauti „Muzikos Olimpe“, prasitarėme per olimpiečio Vytauto Strolios sutiktuves Anykščių koplyčioje, kur Vaiva skambino fortepijonu, jam grįžus iš Sočio žiemos olimpinių žaidynių. Tąkart Vaivos sugrotas kompozitoriaus J. Juozapaičio „Totemas“ tapo pianistės žaismingu palinkėjimu sportininkui, ateityje siekiant olimpinių pergalių, o trumpi jos mokytojos  ir V. Strolios trenerio Algio Drūsio pasikeitimai savo požiūriais į ugdymą, abiems – ir sporto treneriui, ir fortepijono mokytojai buvo suprantami iš pusės žodžio. Galbūt tarp sporto ir muzikos yra žymiai daugiau bendrumo, nei yra manoma: iš viso būrio treniruojamų sportininkų ar lavinamų pianistų labai panašiai ima ir atsiskleidžia talentas,“ – pasakojo Irena Meldaikienė.

Pianistė Vaiva Vanagaitė ir slidininkas Vytautas Strolia Koplyčioje. T. Kontrimavičiaus nuotrauka.

Į IV tarptautinį konkursą „Olimpo musicale“ jaunoji anykštėnė vyko jau turėdama konkursinę patirtį: Vaiva yra tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė, Grand Prix laimėtoja. Vien pr praėjusius mokslo metus jaunoji pianistė dalyvavo trijuose konkursuose ir visuose tapo laureate, atlikdama skirtingas programas.

„Dalyvauti „Muzikos Olimpe“ nebuvo lengva, nes fortepijonu groju tik nuo ketvirtos klasės – vos penkerius metus, tuo tarpu mano amžiaus grupės dalyviai iš M. K. Čiurlionio, J. Naujalio ir įvairių užsienio meno mokyklų groja jau nuo pirmos klasės – ir yra aštuntokai. Iššūkis buvo didelis. Be to, varžiausi ne tik su pianistais, kaip kad kituose konkursuose. Šįkart teko „lenktyniauti“ su grojančiais įvairiais instrumentais – ne tik fortepijonu, bet ir smuiku, fleita, valtorna, ir visi jie puikūs meistrai, pelnę pergales savo instrumento konkursuose. Turėjau parodyti ne tik pianistės gebėjimus, bet ir ryškią muzikos raišką, profesionalumą, žodžiu – charizmą. Mokytoja man nuolat pabrėždavo įtaigos ir natūralaus muzikavimo svarbą, o tai pasiekti buvo labai nelengva,“ – pasakojo Vaiva Vanagaitė.

Vertinimo komisijos nariai iš Suomijos, Serbijos, Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos anykštėnei skyrė labai aukštus balus ir nė neįtarė, kad klausosi tik muzikos mokyklos penktokės.

Pernai Anykščių miesto šventėje iš viso pasaulio susirinkusiems anykštėnams Vaiva skambino fortepijonu, o šiais metais ji pasirodys kitame savo amplua – kaip šokių kolektyvo „Gojus“ dalyvė.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...