Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-06-20   Kūrybingas meras, gėles prakalbinęs
 
 

Sigutis Obelevičius. Gėlių kalbos paslaptys : su intriguojančiu gėlių kortų žaidimu. – Vilnius, „Alma litera“, 2014. – 144 p.

Naujoji S. Obelevičiaus knygaGėlės – grožio, džiaugsmo, taikos, begalinio įkvėpimo ir meilės šaltinis. Jos padeda susitaikyti, užglaisto nesutarimus, papasakoja apie jausmus, kai to nedrįstate pasakyti žodžiais. Šis leidinys – tai subtiliai iliustruota romantiška knygelė, pasakojanti apie gražiausią žmonijos istorijoje sukurtą kalbą – gėlių kalbą, joje – 60 populiariausių gėlių, jų reikšmės, legendos, magija ir druidų bioenerginis horoskopas. Knygos autorius botanikas Sigutis Obelevičius supažindina su romantiškąja pačių populiariausių gėlių kalba, jų reikšmėmis, legendomis ir netgi magiškomis savybėmis. Skaitytojai sužinos, kokia gėlė jiems tinka pagal druidų bioenerginį gėlių horoskopą ir kokios savybės su ja sieja. Knygos pabaigoje pateikiamas įtraukiantis žaidimas „Gėlių flirtas“: kortos su pieštomis gėlėmis ir rausti, šypsotis, paslapčia žvilgčioti ar griežtai atsakyti paskatinsiančiais žodžiais.

Iš leidyklos anotacijos

„Šita knygelė mokslu nė nedvelkia, čia gal tik dalelė tiesos. Leidykla ją skyrė pramogai, bet man, kaip gamtininkui visa širdimi, bus malonu, jei skaitytojas pramogaudamas pažins visas šešiasdešimt čia „kalbančių“ gėlių“, – taip apie naujausią savo knygą kalbėjo Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius per „Gėlių kalbos paslapčių“ sutiktuves birželio 10-ąją.

Knygą pristato du mokytojai ekspertai S. Obelevičius ir D. Nefienė.

Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre knygos autorių provokuojančiais klausimais užpylė mokytoja Dangira Nefienė, atkreipusi dėmesį, kad Koplyčioje bene pirmąkart taip diskutuoja du mokytojai ekspertai – keturių vaikų tėvas ir penkių vaikų mama, dabar jau senelis ir močiutė.

Pasak S. Obelevičiaus, jis norėjęs „prakalbinti“ 250 gėlių, o leidinį iliustruoti savo sūnaus nuotraukomis, bet leidykla pasirinko kitokį variantą – paliko tik kas ketvirtą populiaresnę gėlę ir vietoj nuotraukų panaudojo amerikietiškus piešinius, jo sūnų palikdama be honoraro. Tačiau lengvesnė knyga labiau perkama, o ją papildęs flirto kortelių žaidimas yra pirmasis toks bandymas Lietuvoje kone po šimtmečio pertraukos.

„Flirto kortelių žaidimai buvo ypač populiarūs XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje, kai dar nebuvo televizijos ir kompiuterių, o pramogaujantieji gėrė taurelėmis, o ne kibirais... Tuomet romantiškas ir intriguojantis pokalbis buvo madingas – tikiu, kad tokia mada dar gali sugrįžti“, – sakė anykštėnams knygos autorius.

Paklaustas, kada atranda laiko rašyti knygoms, meras prisipažino tai galintis daryti tik šaltuoju metų laiku ir tamsiuoju paros laiku. Nuo rudens iki pavasario vakarus iki vėlumos jis skiria rašymui, vienu metu dirbdamas prie kelių knygų, nes nuosekliai imtis vienos tiesiog nusibosta. Vasarą tam nebūna laiko – vasara yra augalų priežiūros ir informacijos, pastebėjimų apie juos rinkimo metas.

Rašytojo Vygando Račkaičio paklaustas, ar kada nors parengs biologo disertaciją, S. Obelevičius sakė, jog verčiau jau tą laiką skirs trims knygoms, kurias skaitys dešimtys tūkstančių žmonių, nei moksliniam darbui, kuriame pagal disertacijų rengimo tvarką nieko esminio negalėtų „nuo savęs“ parašyti – pirmiausia turėtų cituoti šimtą kitų šaltinių.
„Mano nuomone, laimi savivaldybės, kurioms vadovauja kūrybingi merai, ne technokratai. Savivaldybės vadovui pirmiausia reikia drąsių ir naujų idėjų, o ne tiesiog gero administravimo“, –  apie pareigų ir kūrybos gretinimą kalbėjo apie 10 knygų išleidęs gamtininkas.

Pasak S. Obelevičiaus, augalijos pasaulio pažinimas yra jo hobis: „Kartais žmonėms atrodo, kad medžiojantis ir briedžius šaudantis meras yra geras, o gėles auginantis – kvailas. Tačiau tai tėra tik skirtingi pomėgiai“.

Nesutikęs būti vadinamas rašytoju („nebent tas, kuris autografus rašo, jau yra rašytojas...“), S. Obelevičius prasitarė jau rengiantis naują knygą iš augalijos pasaulio paslapčių – šįkart papasakos skaitytojams apie augalus lydinčias legendas.

Knygos sutiktuves dainomis, kuriose nuolat šmėkščiojo ir gėlių motyvai, papuošė Anykščių Antano Baranausko vidurinės mokyklos mokytojų vokalinis ansamblis.

Dainuoja A. Baranausko pagrindinės mokyklos mokytojos

Tautvydas Kontrimavičius

 
 
    Atgal...