Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-06-22   Šiaurietiškai lietuviška anykštėnės grafika
 
 

Birželio 20-ąją Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre buvo atidaryta ir visą mėnesį veiks iš Anykščių kilusios menininkės Ingos Dargužytės grafikos paroda. Menininkė, šiemet vasarą pasitinkanti gražią gyvenimo sukaktį, parodos atidarymo proga Anykščiuose jau sulaukė ir pirmųjų sveikinimų.

Dailininkė Inga Dargužytė.

„Šiaurietiškai lietuviška“ pavadinta Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokytojos pirmoji personalinė paroda Anykščiuose buvo sudaryta iš dviejų darbų ciklų, sukurtų prieš keletą metų: 24 juodai balti linoraižiniai „Politiškas ir poetiškas. Verpstės“ (2007 m.) ir pluoštas spalvotų grafikos atspaudų „Karelia“ (2011–2012 m.). Skirtingi kūrimo technika ir spalvine raiška grafikos darbai siejami tuo pačiu braižu, kurį, kaip pasakojo pati dailininkė I. Dargužytė, lemia ir jos naudojami darbo įrankiai – specialūs skaptukai linoleumui raižyti.

I. Dargužytės kūrybos paroda.

Pasak menininkės, savitam grafikos spalvingumui išgauti ji naudoja šlapią popierių, kuris kitaip nei įprasta įgeria dažus nuo raižyto linoleumo, atspaudai įgyja akvarelei būdingų išsiliejimų.

Parodos lankytojai tarp I. Dargužytės kūrinių.

I. Dargužytė, užaugusi Panevėžyje, minėjo iki šiol išliekantį ryšį su gimtuoju Anykščių kraštu, kur tebegyvena jos seneliai.

Anykštietiškąją savo kilmę prisiminė ir menininkę jos parodos atidaryme lydėjusios muzikės. Arfą prakalbinusi Viktorija Smailytė prisiminė vasaras pas senelius prie Andrioniškio, o fleitininkė Eglė Juciūtė-Matelienė renginio organizatorių buvo pristatyta kaip Anykščių krašto marti.

Groja Eglė Juciūtė-Matelienė (fleita) ir Viktorija Smailytė (arfa).

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...