Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-07-07   Valstybės dieną įteikti apdovanojimai
 
 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Liepos 6-osios – Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvai ir už šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams. Valstybės ordinai ir medaliai įteikti beveik 40 asmenų, tarp jų – ir su Anykščių kraštu savo gyvenimu ir veikla susijusiems asmenims.

Paandrioniškyje tėvų sodybą branginantis Lietuvos roko grupės "Antis" lyderis ir dainininkas, jaunimo patriotizmo puoselėtojas architektas Algirdas Kaušpėdas apdovanotas ordino "Už nuopelnus Lietuvai" medaliu.

Tarp asmenų, nusipelniusių "Dainų šventės" tradicijų puoselėjimui, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanota Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja, aktyvi kraštotyrininkė, kultūrologė, regionų paveldo, Lietuvos kraštų etnokultūros puoselėtoja Irena Seliukaitė, jaunystėje kultūros ir kraštotyros veiklą pradėjusi Skiemonyse.

Tą pačią dieną Raudondvario (Kauno r.) pilies Baltojoje salėje surengtame iškilmingame Kauno rajono savivaldybės tarybos posėdyje garbės ženklais apdovanoti ir pakaunės kraštui nusipelnę žmonės.

Trečio lygio garbės ženklas įteiktas ir Kauno anykštėnui skulptoriui, Nacionalinės premijos laureatui Leonardui Striogai, kuris parodose dalyvauja nuo 1958 metų.

Jo kūrinių yra įsigiję JAV, Vokietijos, Rusijos, Lenkijos, Prancūzijos, Danijos, Italijos, Izraelio ir kitų šalių muziejai, privatūs asmenys. Raudondvaryje stovi menininko skulptūra "Vaidila su varpu".

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...