Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-09-13   Paveikslai, pasakojantys apie laimingą kūrėją
 
 

Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre gimė nauja tradicija. Po 40 metų susirinkusi Anykščių Jono Biliūno vidurinės mokyklos 31-oji (1974-ųjų pavasario) laida savo susitikimą pradėjo pažintimi su klasiokės Danguolės Baublytės-Jokubaitienės tapybos paroda "Žydėjimas", kuri nuo rugpjūčio 22-osios veikė Koplyčioje.

Tapytoja Danguolė Jokubaitienė

Parodos uždarymo dalyviai

Tauragėje gyvenanti ir kurianti dailininkė tapytoja ir dailės pedagogė D. Jokubaitienė prasitarė Anykščiuose nebuvusi jau dešimtmetį, tad ši viešnagė gimtinėje jai sukėlė širdies virpulį ir priminė, kad Anykščių apylinkės vis dėlto gražesnės nei tos, kurios ją dabar dažniau supa.

Mokytoja Paulina ZukaitėMenininkės kūrybą parodyti anykštėnams labiausiai rūpėjo šios laidos auklėtojai mokytojai Paulinai Zukaitei – tai ji pasiūlė Anykščių menų centrui savo buvusios auklėtinės kontaktą, ragindama ją pakviesti su personaline paroda. P. Zukaitė  prisiminė, kad humanitarinė klasė, baigusi mokyklą prieš keturis dešimtmečius, buvo gabi ir matematikai, ir mėgo meną. "Ši paroda – tai šviesulys, kuriuo negaliu nesidžiaugti", – kalbėjo savo buvusius auklėtinius pasitikusi mokytoja P. Zukaitė.

Tuo tarpu pati D. Jokubaitienė tvirtino, kad tapo tai, ką ir nori tapyti, – ir visai jai nesvarbu, kas ką apie tai kalba. O apie jos paveikslus, sklindančius po pasaulį, kalbama įvairiai: ir tai, kad jie labai vaikiški, ir tai, kad jie keistai pranašiški, o dažniausiai priduriama, kad taip tapyti gali tik labai laimingas žmogus.

Parodoje „Žydėjimas“

Parodoje „Žydėjimas“

Menininkė prisipažino dar prieš tris dešimtmečius sukūrusi universalų veidą, kuris nuo to laiko iki šiol ją lydi, atsikartodamas tapybos kūriniuose. Ir ji nežadanti jo kaip nors keisti, laikydama šį veidą savito tapybos braižo išskirtiniu požymiu.

"Kažkada nutapiau abstraktų moters portretą – ir viena moteris tą paveikslą nusprendė įsigyti kaip savo portretą, jame buvo lengva ją atpažinti," – pasakojo Tauragėje kurianti anykštėnė.

Žvejai kartais jos paveiksluose atpažįsta konkrečias labai tiksliai nutapytas žuvis, nors tapytoja tikina net neįsivaizduojanti, kaip jos iš tiesų atrodo, tiesiog tapo savo fantazijos vaizdinius. O nutapiusi kažkokią fantastinę gėlę ji kartais pamato jos tikrą žiedą televizijos laidoje iš kokio egzotiško krašto. "Ką besukurtum – gamta tikriausiai viską jau anksčiau už tave yra sukūrusi", – juokavo menininkė.

Po pertraukos grįžusi į Anykščius, D. Jokubaitienė atpažino vaikystės draugus – ji augo kaimynystėje ir su dabartiniu Seimo nariu Sergejum Jovaiša bei jo seserimi Judita Skačkauskiene. O jos paroda pasiekė lankomumo rekordą – paveikslus Koplyčioje pamatė keli šimtai Anykščių vaikų, labai karštai diskutavusių, kuris iš jų pats gražiausias.

D. Jokubaitienė ir S. Jovaiša

Susirinkusiems klasiokams ir D. Jokubaitienės kūrybos gerbėjams Koplyčioje grojo jaunieji Anykščių talentai, mokytojos Irenos Meldaikienės ugdomi pianistai Vaiva Vanagaitė ir Konradas Mikalauskas.

Groja pianistė Vaiva Vanagaitė

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...