Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-12-11   Dainius Žąsinas: įspūdingas Olandijos lietuvių bendruomenės šeštadienis
 
 

Gruodžio 6-ąją man teko dalyvauti įspūdingame lietuvių ir olandų meno renginyje "Atspindys" Amsterdame, Posthoornkerk bažnyčioje.

Amsterdamo bažnyčia – Lietuvių bendruomenės susibūrimo vieta.

Projektas LTart.NL – kasmetinis menų renginys, suburiantis lietuvių kultūrą ir meną puoselėjančius bendraminčius į didžiausią Olandijos lietuvių bendruomenės meno renginį Nyderlandų Karalystėje.

Renginio tikslas – sukurti erdvę lietuvių kilmės menininkams parodyti savo darbus olandų, lietuvių ir kitų tautų publikai. Per renginio metu pristatomas skirtingas meno formas – tapybą, skulptūrą, fotografiją, keramiką, muziką, teatrą ir net lietuvišką virtuvę – lankytojai kviečiami ne tik susipažinti su lietuvių menine kultūra, bet ir išvysti ją olandiškos kultūros kontekste.

Iniciatyva suburti draugėn lietuvių ir kitų tautų menininkus  prasidėjo 2010 metais, kai Olandijoje gyvenantiems ir kuriantiems menininkams kilo mintis parodyti, kad lietuvių menas ir čia sėkmingai gyvuoja. Pirmasis renginys pritraukė apie 200 žmonių. Paskutiniuosius porą metų LTart.NL renginiui pasirenkama skirtinga tema, kurią menininkai kviečiami interpretuoti savo darbuose. Praėjusių poros metų renginių temos buvo TAPATYBĖ ir ĮVAIROVĖ. Šiemet menininkai  pateikė savo darbus tema ATSPINDYS.

Renginio afiša.

Gruodžio šeštąją LTart.NL lankytojams pristatė trijų dalių programą: meno parodą, gyvos muzikos pasirodymą ir vakaro koncertą. Ji, kaip ir tikėjosi organizatoriai, sudomino tiek meno gurmanus, tiek norinčius šiek tiek šeštadienį atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką lietuvių bendruomenės apsuptyje.

LTart. NL startavo 15 val. su meno paroda ATSPINDYS, kurią šiemet kuravo Amsterdame ir Paryžiuje kurianti lietuvių menininkė Inga Cholmogorova. Parodos metu lankytojai išvydo pripažintų ir dar tik tarptautinę karjerą pradedančių menininkų darbus, interpretuojančius šių metų temą.

Tapybos ekspozicijos akcentas.

Tapybos, fotografijos, skulptūros, instaliacijos darbus bei "gyvus" pasirodymus pristatė jauni kūrėjai iš garsiausių Lietuvos ir Olandijos meno mokyklų – tokių kaip Gerrit Rietveld Academie, Vilniaus dailės akademijos, Rijksacademie, De Ateliers ir Dutch Art Institute.

Meninės programos akcentai.

Meninės programos akcentai.

Dieną pratęsė Rimos Dirsės kuruojama klasikinės ir šiuolaikinės muzikos programa. Nuo Antonino Dvoržako kūrinių fortepijonui iki nuotaiką keliančių kūrinių vaikams, kuriuos atliko žymaus ansamblio Kinderen voor Kinderen (liet. Vaikai – vaikams) narės, iki pop-roko, džiazo ir kitų šiuolaikinės muzikos žanrų.

Susirinkusius žiūrovus ir dalyvius su penktąja lietuvių ir olandų meno švente sveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Nyderlandų Karalystėje Darius Jonas Semaška ir Lietuvių bendruomenės Olandijoje pirmininkė Lina Mengotienė.

Sveikinimai Olandijos lietuviams.

Meninės programos akcentai.

Vakarinę renginio dalį vainikavo žinomo Lietuvos dainininko ir muzikanto, Eurovizijos dainų konkurso, 2012 m. vykusio Baku, Azerbaidžiane, dalyvio Donato Montvydo koncertas.

Amsterdamo bažnyčioje dainuoja Donatas Montvydas.

Naktinę atmosferą kaitino DJ-ų programa. Viso renginio metu dirbo restoranas "Bernelių užeiga". Bažnyčios rūsyje galėjai pasimėgauti lietuviškais cepelinais, žemaičių blynais, kepsniais, troškulį numalšinti alumi, stipresniais gėrimais ar spanguolių kisieliumi.

Dainiaus Žąsino ir www.ltart.nl informacija ir nuotraukos

 
 
    Atgal...