Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-02-15   Poeto jubiliejų vainikavo nauja literatūros premija
 
 

Vasario 13-ąją Rašytojų sąjungos klube Vilniuje buvo paminėtas žinomo poeto, vaikystę praleidusio ir Anykščių krašte, Algimanto Baltakio 85 metų jubiliejus.

Jubiliejinio renginio metu A. Baltakis buvo apdovanotas Eduardo Mieželaičio literatūros premija. Šią premiją pernai įsteigė Pakruojo rajono savivaldybės administracija. Jos atstovai aprišo poetą laureato juosta, jam buvo įteiktas premiją liudijantis raštas, gėlių puokštė ir pintinė gėrybių, kurias valgo pakruojiečiai.

Pirmoji E. Mieželaičio literatūros premija A. Baltakiui buvo skirta už poezijos rinktinę „Antakalnio vigilijos“. Šio kūrėjo kandidatūrą premijai teikė Rašytojų sąjunga. Antrojo šios premijos laureato teks laukti penkerius metus – premija pagal jos nuostatus bus teikiama spalio mėnesį kas penkeri metai pradedant nuo 2014 metų – poeto Eduardo Mieželaičio jubiliejinių gimimo metinių proga, jos pradinis dydis buvo 5 tūkst. litų.

Jubiliatas ta proga prisiminė savo kūrybos pradžią ir pažintį su E. Mieželaičiu: „Savo krikštamote laikau Salomėją Nėrį, krikštatėviu – Antaną Miškinį. O sutvirtinimo sakramentą man suteikė E. Mieželaitis, – pasakojo A. Baltakis. – E. Mieželaitis mano kartai buvo vėliava, po kuria vyko vadavimasis iš dogmatizmo gniaužtų. Su E. Mieželaičiu esu lemtingai susijęs.“

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...