Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-02-19   KAUNAS: šventiškas susibūrimas istorijos ir meno prieglobstyje
 
 

Kauno anykštėnai ir mūsų svečiai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minėjo vasario 14-ąją, šeštadienį. Renginys prasidėjo Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje Šv. Mišiomis už mūsų iškilų kraštietį, Lietuvos kariuomenės generolą leitenantą Kazimierą Ladigą (1893–1941) ir jo karius, kovojusius ar žuvusius už Anykščių kraštą ir vaduojant Lietuvą.

Šis minėjimas įgavo naują atspalvį, šiemet sutapęs su Meilės dienos – Šv. Valentino švente: kas gali būti gražesnio ir garbingesnio už meilę Tėvynei Lietuvai, už ją kovojant ir net paaukojant gyvybę...

Kauno anykštėnai, susibūrę Vytauto Didžiojo bažnyčioje.

Pasibaigus Šv. Mišių aukai, po bažnyčios skliautais klausėmės vargonų muzikos koncerto, kurį dovanojo kompozitorė, vargonininkė Liauda Vaitkūnaitė (sopranas) bei mūsų kraštietė Virginija Juciūnaitė (mecosopranas). Skambėjo M. K. Čiurlionio,  J. S. Bacho, L. Vaitkūnaitės kūriniai.

Po to pakilome prie vargonų, kur mūsų laukė V. Juciūnaitės aliejinės tapybos darbų paroda „Vardas žvaigždėse“ ir akmenų kolekcija.

V. Juciūnaitės tapybos paroda bažnyčioje.

Kauno anykštėnų grupė prie V. Juciūnaitės paveikslų.

Iš paveikslų kosminių erdvių nusileidome į seniausios Kauno bažnyčios požemius, susipažinome su jų istorija ir prisiglaudėme prie tolimos praeities.

Vytauto Didžiojo bažnyčios rūsių paslaptys...

Pakylėti įspūdžių, neskubėjome išsiskirstyti, toliau jaukiai bendravome Juozo Tumo-Vaižganto bute-muziejuje prie šiltos arbatos ir vaišių, linksmu čiulbėjimu mus džiuginant geltonajai kanarėlei. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos profesorius ir Dainavimo katedros vedėjas Tomas Ladiga su dukra Julija išsamiai ir labai įdomiai papasakojo apie savo senelio generolo leitenanto K. Ladigos gyvenimo kelią, dalijosi šeimos prisiminimais, skaitė jo rankraščius, pristatė Vidmanto Jankausko knygą „Kario kelias“.

T. Ladiga su dukra Julija pasakoja apie generolą leitenantą K. Ladigą.

Savo prisiminimais apie generolą ir istorinėmis įžvalgomis dalinosi parlamento gynėjas, Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris pulkininkas Stanislovas Adamonis ir kiti.

Renginys visus praturtino ne tik mūsų krašto istorinėmis žiniomis ir menu. Tai buvo puiki proga susipažinti, pabendrauti, užmegzti naujus, draugiškus  ryšius su dar nepažintais Kaune gyvenančiais kraštiečiais.

Romas PAČINSKAS

 
 
    Atgal...