Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-02-26   Anykštėnui kraštotyrininkui bus įteiktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“
 
 

Lietuvos Respublikos Seimo Ryšių su visuomene skyrius paskelbė 2015 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus. Šiemet tarp 25 laureatų pateko ir Panevėžio anykštėnas Tautvilis UŽA.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos 2015 m. vasario 23 d. posėdyje buvo apsvarstytos pateiktos 64 kandidatūros ir laureatai išrinkti slaptu balsavimu.

Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos narys, fotografas ir visuomenininkas T. Uža buvo pasiūlytas kandidatu už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje. Iš 13 kandidatų šioje nominacijoje medaliai bus įteikti tik penkiems. Kartu su T. Uža laureatais tapo poetas Vladas Braziūnas, aktorė Virginija Kochanskytė, panevėžietis kraštotyrininkas ir muziejininkas Bronislovas Mažylis ir organizacija Lietuvos Caritas.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“ bus įteikti 2015 m. kovo 30 d. 15 val. iškilmingame renginyje Panevėžio J. Miltinio dramos teatre.

Šiais valstybiniais apdovanojimais iki šiol jau buvo įvertinti keturi anykštėnai: už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui apdovanoti istorikai dr. Norbertas Černiauskas (2013 m.) ir prof. habil. dr. Antanas Tyla (2014 m.), už visuomeniškai aktualią publicistiką – režisierius, rašytojas ir publicistas Vytautas V. Landsbergis (2013 m.), už filantropinę veiklą – mokslininkas Algirdas Antanas Avižienis (2014 m.).

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...