Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-05-11   Įteikti pirmieji Anykščių akademijos sertifikatai
 
 

Turbūt nieko nenustebinsiu pasakydama, kad laikas ne eina, ne bėga, o lekia strimgalviais. Rodos, ką tik, nukritus pirmiems rudens lapams, pakvietėme Jono Biliūno gimnazijos moksleivius į Anykščių akademijos atidarymą, jaudinomės, kaip pavyks įgyvendinti Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininko pavaduotojo rašytojo Rimanto Vanago sumanytą projektą. O štai 2015 m. gegužės 6 d. jau pakvietėm pirmuosius absolventus į Anykščių akademijos pirmųjų mokslo metų baigimo iškilmes.

Pirmieji Anykščių akademijos absolventai su iškilmių svečiais.

Prieš iškilmingąją dalį dar vyko įprastinis darbas: baigiamąją paskaitą skaitė garbus svečias iš už Atlanto prof. Algirdas Antanas Avižienis. Kaip visada, projekto vadovas R. Vanagas pristatė svečią, pabrėždamas, kokia tai spalvinga  asmenybė, ir juokaudamas: „Visai nesvarbu, ką profesorius pasakos, jau šitam žmogui tai galima kalbėti, ką tik jis nori“. Kaip savo žodžių patvirtinimą R. Vanagas gimnazistams parodė savo 500 puslapių knygą „Avižienio algoritmas“, kurią rekomendavo perskaityti, norintiems sužinoti daugiau apie profesorių.

Profesorius paruošė labai įdomią paskaitą „Apie kompiuterius ir erdvėlaivius“. Priminsiu, kad prof. A. A. Avižienis yra sukūręs save pasitaisančius kompiuterius NASA tyrimų centre (JAV), užpatentavęs šį išradimą, apdovanotas už šį darbą medaliu ir padėkos raštu, kuriuos galima pamatyti Anykščiuose, A. ir A. A. Avižienių labdaros ir paramos fondo patalpose (Vilniaus g. 41). Šis fondas finansuoja ir Anykščių akademijos veiklą.

Buvo labai įdomu pažvelgti į konstravimo brėžinius, pamatyti filmą apie bepiločių tarplanetinių JAV kosminių tyrimų erdvėlaivių "Woyager" kelionę, pasiekiant tolimąsias planetas Jupiterį, Saturną, Uraną ir Neptūną.

Pasibaigus paskaitai, paskelbėme, kad pirmieji mokslo metai baigti, ir pakvietėme Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį tarti sveikinimo žodį pirmiesiems absolventams. Meras dėkojo tiems, kurie mokė ir kurie mokėsi, pabrėždamas, kaip svarbu ugdyti jaunosios kartos patriotizmą, meilę savo gimtinei, pažinti tuos žmones, kurie garsina savo darbais mūsų gražiuosius Anykščiu. Žinoma, jis skatino ir pažinti pasaulį, keliauti, studijuoti ir kitų šalių universitetuose, bet savo patirtį vėliau parvežti į tėviškę.

Mero paprašėme įteikti pirmuosius sertifikatus: pirmoje laidoje Anykščių akademiją baigė 22 gimnazistai ir mokytoja Dalia Andriuškevičienė, kuri labai mielai mums talkino per visus mokslo metus. Sertifikatus sukūrė Vilniaus anykštėnė grafikė Loreta Uzdraitė, kuri irgi dalyvavo iškilmėse. Malonu matyti buvo ir Kauno anykštėnų atstovą Romą Pačinską, kuris atvyko pasidžiaugti kartu su mumis.

Visi absolventai gavo dovanų naujausią R. Vanago knygą „Akivaras“. Tai dar viena serijos „Sieliai“ knyga apie anykštėnų gyvenimą ir likimus.

Įteikus sertifikatus Akademijos absolventams, koncertavo aktorius bardas Gediminas Storpirštis, prieš tai atidžiai klausęs profesoriaus A. A. Avižienio paskaitos. „Keista vieta Lietuvos žemėlapyje tie Anykščiai... Kažkoks Lietuvos dvasios Silicio slėnis, dabar dar ir akademiją turite! Niekur neteko matyti mokslo įstaigos, mokančios pažinti ir pamilti savo gimtinę – ir kaip tai yra nuostabu“, – sakė aktorius.

Juokavom, dainavom visi kartu, o tarp dainų aktorius dalinosi savo gyvenimiška patirtim ir patarimais jaunajai kartai, skatino pažinti ir ieškoti, nes ta diena, kai nieko naujo ir nuostabaus neįvyko, nusipelno tapti pamiršta.

Vakaro pabaigoje, šiltai padėkoję vieni kitiems, sustojome bendrai nuotraukai. Sutarėme, kad naujais mokslo metais tęsime akademijos veiklą: dar yra daug nepaliestų temų, nebuvo pakviesta daug žymių anykštėnų, turinčių ką papasakoti Akademijos klausytojams.

Judita Skačkauskienė

 
 
    Atgal...