Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-05-20   Tomas Ladiga – kitoks, nei buvo įprasta
 
 

Vienas iš Pasaulio anykštėnų bendrijos tikslų – siekti, kad anykštėnai, gyvenantys toli nuo gimtinės, savo dvasia, idėjomis ir kūrybine energija sugrįžtų į Anykščius.

Gražų sugrįžusio pavasario gegužės 19 d. vakarą savo kūrybine energija į tėviškę atvyko Pasaulio anykštėnų bendrijos valdybos narys, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Dainavimo katedros vedėjas profesorius Tomas Ladiga. Atvyko ne vienas – su trim savo magistrantėmis, kad jo ugdomos merginos padarytų generalinę repeticiją prieš valstybinį egzaminą universitete.

„Pristatau jums aukščiausio žmogaus balso – soprano – savininkes: Editą Astrauskaitę-Šeduikienę, Mariją Sandingą Palmaitytę ir Aurą Burneckaitę. Visos solistės susijusios su Anykščiais: Marijos mama yra tikra anykštėnė, Edita tuokėsi Svėdasų bažnyčioje, o Aura ir mano sūnus Jurgis buvo paralelinėse klasėse pradinėje mokykloje, tad, galima sakyti, kad tai jau ryškus anykštietiškas pėdsakas. O koncertmeisterei tarptautinių konkursų laureatei Rūtai Blaškytei, kuri čia mums talkina kiekvieną kartą, laikas suteikti anykštėnės statusą“, – nuotaikingai kalbėjo prof. T. Ladiga. Po koncerto ir juokavom, kad Pasaulio anykštėnų bendrija pasipildė keturiais nariais.

Prof. Tomas Ladiga (dešinėje), jo auklėtinės solistės ir koncertmeisterė R. Blaškytė (kairėje).

Solistės atliko įvairių epochų kompozitorių kūrinius: skambėjo Georgo Fredericko Handelio, Christopho Willibaldo Glucko, Giuseppės Verdžio, Arrigo Boito, Giacomo Puccinio, Jules Frederico Massenet, Charles Gounod, Andrew Lioydo Weberio, Johano Strausso, Fredericko Loewe operų ir operečių arijos.

Anykštėnai labai šiltai priėmė jaunąsias solistes, palinkėjo sėkmės egzaminuose ir būtinai prisiminti, kad kelią į būsimą šlovės olimpą pradėjo mūsų gražiojoje Anykščių koplyčioje, savo dėstytojo gimtinėje. Įdomu buvo pamatyti Tomą Ladigą kitokiame amplua: kaip jis pats sakė, „šiandien nedainuosiu, būsiu dėdė profesorius“.

Judita Skačkauskienė,
Pasaulio anykštėnų bendrijos atsakinga sekretorė

 
 
    Atgal...