Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2007-08-06   Anykščių ir Vyno šventėje – akmenys į būsimos pilies pamatus
 
 

Septintojoje Vyno šventėje Anykščiuose – puiki būsimosios medinės viduramžių pilies pristatymo akcija bei platesnės galimybės rinktis mėgstamą vasaros šventės gėrimą.

Šventės vedėjas aktorius Giedrius Arbačiauskas ne tik keitė drabužius, persirengdamas vis kitu viduramžių personažu, bet ir prakalbo ne savo, o "Dviračio šou" personažo Prezidento balsu. "Anykščių vyno" generalinis direktorius Marius Gudauskas šįmet į vyno sostinės valdžią nepretendavo ir tenkinosi kuklesnėmis pareigomis. Tuo tarpu Anykščių vicemeras Donatas Krikštaponis ragino anykštėnus įprasti švęsti kiekvieną savaitgalį – gyvenimas kurorte bus nuolat kaip šventė.

Anykščių muziejininkų pastatytas simbolinis būsimos pilies akcentas – kol kas vėjo perpučiamas. Tačiau pirmasis tūkstantis litų aukų, kurias paliko Vyno šventės svečiai, pirkdami lipdukus ar balionus, jau yra pamatinis akmuo ne mažiau kaip 6 mln. litų galinčiam kainuoti kompleksui.

Anykščių muziejaus direktorius Antanas Verbickas ir "Anykščių vyno" vadovas M. Gudauskas "Vorutos" vyno tostą kėlė ir už tai, kad pilis iš gėrimo butelio etiketės persikeltų ant Šeimyniškėlių piliakalnio...

... o šventės dalyviai tą pačią "Vorutą" maukė ir iš butelių, į etiketę net nesižvalgydami.

Mažiausieji šventės dalyviai, kol kas tik balionais skelbęsi Anykščių pilies statytojais, kada nors atvers vartus į naują turistinės infrastruktūros objektą.

Vyno šventėje pirmą kartą buvo galima apsvaigti ne tik nuo vyno, bet ir nuo alaus. "Alitai" įsigijus ne tik "Anykščių vyno", bet ir "Vilkmergės alaus" bendrovę, tradicinėje šventėje drauge tilpo visi trys prekiniai ženklai ir jų spalvomis šviečiančios palapinės.

Kol medinė pilis – tik projekte, Vyno šventės išpopuliarinta "Voruta" buvo tik tūkstantinės minios, šėlusios Dainuvos slėnyje pagal "Yvos" ir kitų atlikėjų koncertinę programą, svajonėse. 

TK nuotraukos

 
 
    Atgal...