Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-09-12   Avižienių namuose mėnesį gyveno Eglės Šenavičienės vėžliai
 
 

Anykštėnas profesorius Algirdas Antanas Avižienis savo tėvų sodyboje kartu su seserim Aldona Avižienyte-Venckūniene įkūrė labdaros ir paramos fondą, o patalpomis mielai leido naudotis Pasaulio anykštėnų bendrijai. Fondas labai dosniai remia PAB veiklą, finansuoja laikraščio „Pasaulio anykštėnas“ leidybą,  skatina „Anykščių akademijos“ veiklą. Akademijoje  gimnazistai klauso anykštėnų mokslininkų paskaitų ir gvildena anykštietiškas temas, kurių nėra vadovėliuose, taip mokosi pamilti savo gimtinę.

Profesorius puoselėja viltį, kad Avižienių sodyba taptų anykštėnų namais, čia kraštiečiai rengtų parodas, pasigirtų savo turtingomis asmeninėmis kolekcijomis, kūryba ar kitokia veikla. Kaip tik todėl saulėtą rugsėjo 10-ąją į Avižienių sodybą pirmieji „suropojo“ per 400 vėžlių iš įvairiausių pasaulio kraštų. Tai – asmeninė anykštėnės Eglės Vilkončiūtės-Šenavičienės kolekcija.

E. Šenavičienės kolekcijos parodos atidarymas Avižienių namuose.

E. Šenavičienė ir parodos organizatorė Judita Skačkauskienė.

Parodos atidarymo metu Eglė pasakojo, kad kolekciją kaupia jau penkiolika metų. Patį pirmąjį vėžlį jai padovanojo žentas jubiliejaus proga, ir taip pamažu, nejučia ėmė jų daugėti. Sužinoję apie naują pomėgį, kolekcininkei vėžlius dovanojo giminės, draugai, kaimynai.

Vienas iš parodos stendų su egzotiškaisiais vėžliukais.

Parodos laiką skaičiuoja sūnaus Audriaus dovanotas laikrodis-vėžlys.Vertingesni vėžliai – keramikės Živilės Bardzilauskaitės-Bergins vėžliukas iš porceliano, puoštas aukso dulkėmis, graiko Georgiou Bros rankų darbo vėžliai iš alebastro, Rymanovo iš Lenkijos autoriniai darbai. Įdomūs dukters šeimos parvežti vėžliai iš Italijos, jie pagaminti iš Vezuvijaus ir Etnos vulkanų lavos. Patys brangiausi, kaip teigė Eglė, tai mylimų vyrų dovanos –  vyro Stasio ir sūnaus Audriaus, deja, jau abiejų nebėra tarp mūsų.

Kolekcijoje vėžliai labai įvairūs: žvakidės, smilkalinės, vazonai, magnetukai, laikrodžiai, papuošalų dėžutės, papuošalai, raktų pakabukai... Pagaminti jie iš įvairių ir  skirtingų medžiagų: keramikos, metalo, vytelių, stiklo, karoliukų, natūralių akmenų, velti iš vilnos...

Į parodos atidarymą atėjusiems anykštėnams Eglė džiaugėsi, kad jos anūkai užaugo apsupti vėžlių, žaidė su jais, domėjosi kolekcija. O dabar jau patys papildo močiutės kolekciją, atveždami lauktuvių iš svetur.

Vėžlių kolekcijoje - žaislai ir rankdarbiai.

Vėžlių kolekcininkė Eglė Šenavičienė.Rašytojas Rimantas Vanagas, Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininko pavaduotojas, sveikindamas Eglę su parodos pristatymu, perdavė šių namų šeimininko profesoriaus A. A. Avižienio sveikinimą ir išsakė jo norą, kad Avižienių sodyboje anykštėnai dalintųsi su kraštiečiais savo pomėgiais, talentu ar tiesiog susirinktų pabendrauti.

Parodos lankytojai, aptarinėdami įspūdžius, vaišinosi Eglės pagamintu pienių vynu „Vėžlių pieva“ ir skanavo ką tik iškeptos vėžlio formos duonos.

Pasaulio anykštėnų bendrijos Anykščių kolegija kreipiasi į visus anykštėnus: kurie turite savo pomėgių, sukaupėte įdomių dalykų – parodykite tai savo kraštiečiams, praneškite mums ir apie savo draugų ar kaimynų kolekcijas. Užsukite į Koplyčią arba tiesiog paskambinkite tel: 5 44 32, mob. tel. 8 686 47096.

Judita Skačkauskienė, Pasaulio anykštėnų bendrijos atsakingoji sekretorė

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...