Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-09-28   Svečiavosi mokslininkas ir fotomenininkas Bronius Šablevičius
 
 

Rugsėjo 25-osios pavakarę į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešąją biblioteką susirinko gausus būrys anykštėnų susitikti su kraštiečiu mokslininku ir fotomenininku Broniumi Šablevičiumi.

Bronius Šablevičius Anykščių bibliotekoje.

Visą mėnesį bibliotekos salėje veikusi retrospektyvios fotografijos paroda „Nenuspalvinto gyvenimo akimirkos“ sulaukė lankytojų dėmesio, tai liudija ir įrašai apie parodą Atsiliepimų knygoje.

Į renginį Anykščiuose kartu su  parodos autoriumi atvyko ir jo geros bičiulės iš Ignalinos: Palūšės bibliotekos vyr. bibliotekininkė, kraštotyrininkė Rita Ramanauskienė ir gydytoja homeopatė Beatričė Karliauskienė.

Renginio dalyviai.

Anykščių fotografai A. Janušis, A. Aviža ir A. Motiejūnas susitikime su kolega.

Renginyje dalyvavo Anykščių krašto rašytojai: Rimantas Povilas Vanagas su žmona Vijoleta, Vygandas Račkaitis ir Milda Telksnytė, fotografai Alfredas Motiejūnas, Arūnas Aviža, Aloyzas Janušis, Panevėžio anykštėnas fotografas ir kraštotyrininkas Tautvilis Uža, Kultūros centro šokių kolektyvo „Verpetas“ vadovas Juozas Pratkelis, literatų klubo „Marčiupys“ nariai, mokytojai ir kiti anykštėnai, neabejingi knygai, fotografijai, gamtai ir tam, kas toje gamtoje vyksta.

Renginio metu pianinu grojo Anykščių muzikos mokyklos mokinė jaunoji pianistė Faustina Kiaušaitė, parodos autorių kalbino mokytoja, daugelio bibliotekos renginių vedėja Dangira Nefienė.

D. Nefienės ir B. Šablevičiaus pokalbis.

Fotomenininkas B. Šablevičius nustebino visus prisipažinęs, kad norėdamas nufotografuoti erelį žuvininką, jis yra praleidęs net septyniolika valandų eglės viršūnėje įrengtoje palapinėje. Ne tik apie fotografavimą gamtoje kalbėjo svečias. Daug įdomaus jis papasakojo apie savo mokslinius  tyrinėjimus. Anykštėnai klausėsi pasakojimų apie paukščius, vabalus, drugelius, jų rūšis, gyvenimo būdą... Gamtininkas prisipažino, kad netyrinėja tik žuvų – jų net nepažįsta, nes tai ne jo tyrimų sritis.

Svečias prisiminė ir metus, praleistus Anykščiuose, pristatė parodos nuotraukas, kuriose įamžinti anykštėnų portretai, daryti daugiau kaip prieš tris dešimtis metų.
 
Tą popietę visi norintys galėjo įsigyti ir B. Šablevičiaus naujausias knygas: „Lututė“ ir „Lietuvos paukščiai Aukštaitijos nacionalinio parko gamtoje“,  gauti autoriaus autografą. Iš Kauno į renginį atvykęs leidyklos „Lututė“ atstovas  Šarūnas Barauskas džiaugėsi, kad anykštėnai vertina knygas, ir kelione į Anykščius liko patenkintas.

Klausimų ir atsakymų vakaras tęsėsi prie arbatos puodelio. Anykštėnai turėjo ko paklausti, o svečias turėjo ką papasakoti. Beveik tris valandas praleidę bibliotekoje, renginio dalyviai neskubėjo skirstytis.

Audronė BEREZAUSKIENĖ
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Kraštotyros ir leidybos skyriaus vedėja

Skaivės Meškauskienės nuotraukos

 
 
    Atgal...