Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-10-22   Tarp „Metų knygų“ – ir naujausias Valdo Papievio romanas
 
 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija šiemet vienuoliktą kartą rengia akciją „Metų knygos rinkimai“ ir kviečia skaitytojus balsuoti už geriausias lietuvių autorių knygas.

Nuo spalio vidurio pristatomi praėjusiais metais išleistų lietuvių literatūros kūrinių penketukai keturiose kategorijose: knygos suaugusiesiems, poezijos, paauglių ir vaikų.

Šiais knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą, kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą.

Akcijoje dalyvaujančios knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių ir išleistos nuo 2014 m. rugsėjo 1 dienos iki 2015 m. rugpjūčio 31 dienos. Ekspertų komisijos šiemet atrinko iš viso dvidešimt knygų – po penkias kiekvienoje kategorijoje. Visi Lietuvos skaitytojai balsuodami gali išrinkti keturias geriausias knygas iki 2016 m. vasario 21 d.

Valdo Papievio knyga.Prozos knygų suaugusiesiems penketuke – Paryžiuje (Prancūzija) gyvenančio anykštėno Valdo Papievio naujausias romanas „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“, kurį išleido leidykla „Alma littera“.

Į geriausios Metų prozos knygos titulą pretenduojanti knyga apibūdinama taip: „Autorius yra meistriškas lietuvių prozos hipnotizuotojas. Jis turi savitą, aiškiai atpažįstamą balsą, yra mėgstamas lėtu, lyrišku, subtiliu pasakojimu besimėgaujančių skaitytojų. Naujasis romanas ‒ paryžietiškas iki kaulų smegenų. Jame pasakojama apie Odilę, elegantišką devyniasdešimtmetę paryžietę, apie jos gyvenimą, orumą, manieras, pažįstamus ir draugus, ritualus, aplinką. Ir tas pasakojimas dvelkia rudeniška praeities nostalgija. Romanas „įvyksta“ skaitytojui nė nepajuntant: praėjęs laikas persmelkia dabartį, miesto vaizdai persipina su jo gyventojų rūpesčiais, Odilės pasakojimai ‒ su jos nuomininko gyvenimu.“

Ankstesnis V. Papievio romanas „Eiti“ buvo nominuotas kaip viena geriausių 2010 metų knygų – tuomet irgi pateko į kandidatų penketuką.

Balsuoti šiuose knygų rinkimuose galima čia...

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...