Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2007-08-30   Australijoje studijuojami "Anykščių šilelio" vertimai
 
 

Australijoje gyvenantis ir dirbantis Algimantas Patricijus Taškūnas mums pranešė įdomią žinią:

"Jauna, 22 metų australė studentė Claire Jansen šiuo metu Tasmanijos universitete (Australijoje) studijuoja Antano Baranausko "Anykščių šilelio" angliškus vertimus.

Ji baigs šitą savo mokslinį darbą, tai yra, taip vadinamą Honours disertaciją, šių metų pabaigoje. Kitais metais, 2008 m. gegužės mėnesį, Claire ruošiasi aplankyti Lietuvą, taigi, taip pat užsukti ir į Anykščius bei apžiūrėti Anykščių šilelį.

Kaip matote, Anykščiai garsėja ne tik tarp savųjų, lietuvių, bet ir Australijoje. Claire nemoka lietuviškai nei skaityti, nei rašyti, bet ji vis tiek plačiai išgarsins Anykščius tarp kalbančiųjų angliškai.

Beje, Claire Jansen yra ypač gabi mergina ir šiemet ji laimejo 5 tūkstančių Australijos dolerių "Lietuvišką stipendiją" Tasmanijos universitete. Tai vienintelė tokia stipendija visoje Australijoje, skiriama geriausiam studentui, rašančiam mokslinį darbą apie Lietuvą ar lietuvius."

Norinčius sužinoti daugiau arba ką nors patarti, aukštųjų mokyklų dėstytojas ir spaudos redaktorius A. P. Taškūnas ragina kreiptis tiesiai į jį elektroniniu paštu: A.Taskunas@utas.edu.au.

 
 
    Atgal...