Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2016-01-24   Lietuvos kultūros taryba skatina tyrinėti ir populiarinti Anykščių vertybes
 
 

Lietuvos kultūros taryba pradėjo skelbti, kuriuos iš sumanymų ar projektų 2016 metais parems valstybės lėšomis. Paramos sulaukė ir keletas idėjų, kurios leis tirti ir populiarinti Anykščių krašto kultūros vertybes.

Tarp menininkų, menotyrininkų ir meno veiklų organizatorių valstybės stipendiją aštuoniems mėnesiams gavo anykštėnas Tomas Ivanauskas, įsipareigojęs atlikti XX a. Anykščių fotografijos tyrimą ir parengti monografiją, taip praturtindamas Lietuvos fotografijos istoriją. Žymią vietą šiame tyrime užims Izidoriaus Girčio kūrybinio palikimo analizė ir įvertinimas.

Visiems metams stipendiją gavo Vilniuje reziduojanti filologė ir vertėja Carmen Caro Dugo. Ji skatinama verti lietuvių literatūros kūrinius į ispanų kalbą. Tarp pirmųjų jos vertimų bus baigiamas redaguoti ispaniškasis Antano Baranausko „Anykščių šilelio“ variantas.

Lietuvos kultūros taryba gavo 634 pretendentų paraiškas skirti stipendijas, parama skirta 352-iems kultūros ir meno kūrėjams.

Tarp kitų projektų, sulaukusių Lietuvos kultūros tarybos paramos, – Vilniaus universiteto bibliotekos ir A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus bendras sumanymas išleisti mokslinę studiją "Antano Baranausko biblioteka".

Pasaulio anykštėnų bendrijos projektas „Džiaugsmas anykštėnu būti...“, skirtas Pasaulio anykštėnų 8-ajam suvažiavimui parengti, irgi sulaukė 6 tūkst. 200 eurų paramos. Tarp įvairių šalies institucijų pateiktų 100 projektų, skirtų visuomenės pilietiškumui ir patriotiškumui stiprinti, jis buvo įvertintas kaip 14-asis, o iš viso parama šiemet skirta tik 20-čiai.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...