Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2016-02-20   Uteniškio drožiniai atkeliauja į Andrioniškio biblioteką
 
 

Nuo vasario 23 d. iki kovo 31 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos skyriuje Andrioniškio bibliotekoje veiks Utenos rajono tautodailininko Albino Šileikos medžio dirbinių – prieverpsčių paroda. Kovo 3 d. 12 val. įvyks edukacinis užsiėmimas ir drožėjo susitikimas su miestelio bendruomene.

Parodos afiša.

Albino Šileikos drožiniai ne kartą puošė Utenos krašto parodas, susilaukė didelio dėmesio, eksponuojami Vilniuje, Kaune, Alytuje, Pasvalyje, Telšiuose, Panevėžyje, Zarasuose, Visagine, Ignalinoje, Rokiškyje, Balninkuose, Svėdasuose, Anykščiuose, taip pat Lenkijoje, Ukrainoje ir kitur. Menininkas rengia edukacinius užsiėmimus ir vaikams, ir suaugusiesiems, dažniausiai demonstruodamas prieverpsčių kūrimo ir dailinimo gallimybes.

Prieverpstė – iš medinės lentos pagaminta verpimo ratelio sudėtinė dalis. Prie jos būdavo pritvirtinamas verpiamos vilnos ar linų kuodelis, ji visuomet būdavo puošiama įmantriais raižiniais.

„Medžio drožyba – tai senas amatas. Tik nuo mūsų pačių priklauso, kiek mes galime išlaikyti senąsias tradicijas, išsaugodami tautinio paveldo autentiškumą. Kūryba man – tai atgaiva sielai,“ – apie kūrybą kalbėjo tautodailinikas A. Šileika.

Jo paroda Andrioniškyje – pirmoji po 2016 m. vasario 16-osios, kai Utenos kultūros centre vykusiame iškilmingame Valstybės atkūrimo dienos minėjime už Aukštaitijos tradicinės kūrybos puoselėjimą ir skleidimą Lietuvoje tautodailininkui-policininkui A. Šileikai buvo įteikta Utenos kultūros ir meno premija.

O dar prieš porą savaičių, šiemet vasario 1-ąją, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ekspertų komisija sertifikavo uteniškio policijos pareigūno A. Šileikos meno drožinius kaip tautinį paveldą.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...