Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2016-03-22   Klasikinį realizmą pamėgęs kaunietis jaučiasi tarsi opozicijoje
 
 

2016 m. kovo 16-ąją dienraščio „Lietuvos rytas“ priede Kaunui ir kauniečiams „Laikinoji sostinė“ žurnalistė Vėjūnė Inytė pristato iš Anykščių kilusį jaunosios kartos dailininką Donatą VASILIAUSKĄ.

Donatas Vasiliauskas. Modesto Patašiaus nuotrauka (www.lrytas.lt)

Daugelis, pamatę dailininko Donato Vasiliausko darbus, nustemba. Jaunosios kartos atstovas kuria klasikinio realizmo maniera. Pats dar būdamas studentas, jis jau yra ir dėstytojas, besidalijantis savo kūrybos stiliaus subtilybėmis.

Kauno „Tautos namuose“ veikia dailininko D.Vasiliausko tapybos darbų paroda. Nors menininkas dar studijuoja Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete (VDA KF), jau ir pats yra dėstytojas.

Menininkas yra klasikinio realizmo atstovas. Būdamas savotiškoje šiuolaikinio meno opozicijoje jis jaučiasi puikiai, šia maniera tapo pats bei klasikinio meno subtilybių moko visus norinčius.

27 metų dailininkas visai neseniai įkūrė net savo mokyklą.

Domina rezistencijos tema

Anykščių kilęs, tačiau jau daug metų Kaune gyvenantis ir studijuojantis D. Vasiliauskas – sparčiai garsėjantis jaunosios kartos menininkas.

VDA KF jis siekia tapybos magistro laipsnio, 2013–2014 metais mokėsi ir Kinijoje. Pats akademijoje dėsto piešimą ir tapybą.

Dailininkas aktyviai dalyvauja ir parodose. Yra surengęs ne vieną asmeninę parodą. Iki balandžio 10-osios jo kūriniai pristatomi „Tautos namuose“.

D. Vasiliauską tapyti įkvepia etnografiniai motyvai. Taip pat domina pokario rezistencijos tema. Todėl parodoje galima pamatyti nutapytus žeminės, taip pat bunkerio vaizdus.

Viename darbe, pavadintame „Laiškas bunkeryje rašytas“, nutapyta sena spausdinimo mašinėlė. Ši drobė, kaip ir kiti menininko kūriniai, žiūrovams palieka erdvės apmąstymams ir fantazijai.

Įkvepia senieji meistrai

Jaunas menininkas kuria klasikinio realizmo stiliumi. D. Vasiliauskas įsitikinęs, kad tai universaliausia vizualinė kalba, kurią visi suprato praeityje, supranta dabar ir supras ateityje.

Jam įkvėpimo šaltiniu tampa Peterio Paulo Rubenso, Rembrandto, Michelangelo, Andrea del Sarto, Williamo Bauguereau ir kitų kūrėjų darbai.

„Daug kas klasikinį realizmą painioja su foto- ar hiperrealizmu. Šie stiliai grįsti objekto kopijavimu.

Klasikinis realizmas yra ne natūros kopijavimas, bet interpretavimas, pagrįstas žiniomis apie kompoziciją, koloritą“, – pasakojo D. Vasiliauskas.

Be to, šiandieninio meno kontekste kurdamas klasikinio realizmo stiliumi dailininkas jaučiasi tarsi būtų opozicijoje ir tai jam patinka.

Dailininkas pasakojo, kad Lietuvoje klasikinio realizmo mokyklos niekada nebuvo, todėl nėra ir tradicijų. Tad jis mėgina užpildyti šią spragą.

Sukūrė originalią programą

Po VDA KF stogu jis įkūrė atvirąją architektūros, dizaino ir dailės mokyklą. Joje visi norintys gali mokytis piešimo, tapybos ir skulptūros.

Pamokose naudojamasi XVIII–XIX amžių daugiausia prancūzų akademijose sukurtomis metodikomis. Ypač daug dėmesio skiriama piešimui. „Būtent piešimas suteikia visus reikiamus gebėjimus norintiems mokytis tapybos, skulptūros ir kitų disciplinų. Piešimas – tai ne tik gebėjimas tiksliai nupiešti vieną ar kitą objektą, tai vienas universaliausių įrankių lavinant pastabumą aplinkai ir meninį jautrumą“, – įsitikinęs dailininkas.

Tokios programos, kokią sumanė D. Vasiliauskas, nėra jokioje kitoje Lietuvos aukštojoje mokykloje.

 
 
    Atgal...