Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2016-04-19   KAUNAS: anykštėnai buriasi keliauti po Šiaurės Lenkiją
 
 

Sveiki, mielieji anykštėnai,

sulaukėme gražaus pavasario, o su juo – ir mūsų kelionių meto. Šį kartą kviečiame į Lenkijos šiaurinį pakraštį, į vietas, glaudžiai susijusias su Lietuvos  istorija. Taigi, gegužės 14–15 dienomis kviečiame keliauti tokiu maršrutu: Kaunas–Šventaliepė–Gdanskas–Marienburgas–Griunvaldas.

1-oji diena.

Išvyksime 6 val. 30 min. Kaune nuo Muzikinio teatro. Apie 10 val. atvyksime į Šventaliepę, aplankysime baroko šedevrą Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo bažnyčią ir jėzuitų vienuolyną, pastatytus buvusios aisčių deivės Laimos šventyklos vietoje. Bažnyčioje klausysimės vargonų koncerto, išgirsime garsųjį Mykolo Oginskio polonezą, kurį, išvykdamas iš Lietuvos, šioje bažnyčioje sugrojo pats autorius.

Apie 16 val. atvyksime į Gdanską. Gdanskas – Baltijos jūros uostas, gražiausias Lenkijos miestas su nuostabiu senamiesčiu, kur kiekvienas namas yra meno kūrinys. Netoli nuo Gdansko esančioje Olivoje  aplankysime rokoko stiliaus katedrą su jos gražiu sodu. Olivoje prasidėjo aisčių krikštas, čia buvo pasirašyta sutartis tarp Abiejų Tautų Respublikos ir Švedijos – sudaryta Olivos taika.

21 val. – nakvynė viešbutyje prie jūros.

2-oji diena.

Pusryčiai viešbutyje. 9 val. atvyksime į Marienburgą (Malborką). Marienburgas – buvusi Kryžiuočių ordino Didžiojo magistro būstinė. Aplankysime gotikos šedevrą didžiausią Europoje pilių kompleksą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Apie 16 val. atvyksime į Žalgirio mūšio vietą, uždegsime žvakutes, taip pagerbdami  Vytauto Didžiojo kariuomenės žuvusius karius. 18 val. išvyksime į Lietuvą. Kaune būsime apie 24 val.

Keliausime patogiu 18 vietų mikroautobusu, kelionės gidė – istorikė Irena Eigelienė. Maršruto ilgis – apie 1300 km. Kelionės kaina – 83 eurai. Į kainą įskaičiuota: transporto nuoma, parkavimo išlaidos, nakvynė ir pusryčiai viešbutyje, bilietai į lankomus objektus, vietinio gido Marienburge paslaugos.

Apie Jūsų ketinimą dalyvauti ekskursijoje prašome pranešti Virgilijai Randienei el. paštu rvirgilija@gmail.com arba telefonu 8 614 35653. Žinių iš Jūsų lauksime iki balandžio 30 d.

Pagarbiai,
Kauno anykštėnų draugijos taryba

 
 
    Atgal...