Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2016-06-30   Anykščių rajono garbės piliečiu tapo pedagogas Vacius Bražėnas
 
 

Birželio 30 d. Anykščių rajono savivaldybės taryba pritarė siūlymui suteikti Anykščių rajono garbės piliečio vardą lietuvių kalbos ir literatūros mokytojui Vaciui Bražėnui.

Buvusio ilgamečio Anykščių Jono Biliūno vidurinės mokyklos, nuo 1996 m. – Jono Biliūno gimnazijos direktoriaus kandidatūrą pasiūlė šios gimnazijos bendruomenė, prisimindama V. Bražėną kaip lituanistinės švietimo tradicijos kūrėją Anykščiuose.

Garbės pilietis pagal susiformavusią tradiciją bus pagerbtas liepos 22-ąją, atidarant Anykščių miesto šventę.

Šiemet buvo pasiūlyta suteikti Anykščių rajono garbės piliečio vardą ir Troškūnų Švč. Trejybės parapijos klebonui kanauninkui Sauliui Filipavičiui, jo kandidatūrai buvo pritarusi ir Garbės piliečio vardo suteikimo komisija. Tačiau pats dvasininkas prieš posėdį kreipėsi laišku į Anykščių rajono savivaldybės tarybą, prašydamas politikų nesvarstyti jo kandidatūros.

Nekomentuodamas asmeninio apsisprendimo motyvų, S. Filipavičius tik perdavė padėką žmonėms už iniciatyvą: „Didžiai vertinu šį pagerbimą ir žmones, kuriems šis vardas yra suteiktas.  Manau, kad Anykščių krašte yra ir ateityje bus vis daugiau žmonių, vertų šio garbingo vardo. Linkiu gerbiamiems Tarybos nariams gausios Dievo palaimos darbuojantis Anykščių krašto suklestėjimui“. Atsižvelgdama į prašymą, Anykščių rajono savivaldybės taryba dėl šios kandidatūros nebalsavo.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...