Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2016-11-24   Prestižines Anykščių krašto premijas šiemet pelnė moterys
 
 

Anykščių rajono savivaldybės taryba patvirtino ir paskelbė šių metų Anykščių krašto premijų laureatus. Antano Baranausko literatūrinės premijos laureate tapo Kauno poetė ir žurnalo „Nemunas“ vyriausioji redaktorė Erika Drungytė, o Teresės Mikeliūnaitės kultūros premiją pelnė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos bibliotekos vedėja ir neformaliojo švietimo veiklų vadovė Renata Miškinienė.

E. Drungytės, pernai išleidusios poezijos knygą „Patria“, kandidatūrą šios  premijos komisijai pristatė Lietuvos rašytojų sąjunga – viena iš institucijų, pagal sutartį su savivaldybe teikiančių kandidatus. Ji nurungė kitus tris pretendentus į vieną svariausių šalies literatūrinių premijų.

Gamta apskritai yra svarbiausias E. Drungytės kūrybos šaltinis, įkvėpėja, subjektas ir objektas. Be palyginimų su gamta beveik neįmanomas poetės eilėraštis. Tai ir keista, ir gražu, ir labai „nešiuolaikiška“. Kita vertus – E. Drungytės stebima, mylima, eksponuojama gamta yra ne atsivežtinė, bet nacionalinė. Ir tai taip pat yra prielaida jos kūryboje įžvelgti pastovumą ir patriotizmą“, – taip apie kandidatės į A. Baranausko premiją kūrybą atsiliepė kitas Kauno poetas anykštėnas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis.

R. Miškinienės kandidatūrą Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijai gauti pristatė Pasaulio anykštėnų bendrija ir Anykščių Jono Biliūno gimnazija. Kaip rašome viename iš teikimų, „Pasaulio anykštėnų bendrija siūlo nominuoti Renatą Miškinienę už:
-vaikų ir jaunimo meninės saviraiškos puoselėjimą be sienų (peržengiant ne tik vietos, bet ir Lietuvos ribas);
-novatoriškus, kultūros ir meno įvairovę skatinančius šiuolaikinio šokio, kino projektus;
-nuolatinį ir besąlygiškai nuoširdų kultūrinių įgūdžių perdavimą jaunimui, ugdant intelektualius jaunuosius Anykščių krašto kūrėjus ir kultūros dalyvius
.“

A. Baranausko literatūrinės premijos įteikimo iškilmės rengiamos tradicinės Knygos šventės metu gruodžio 8 d., ketvirtadienį, 18 val. 30 min. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje.

T. Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatė bus pagerbta gruodžio 10 d., šeštadienį, 20 val. kino festivalio EDOX vakare Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...