Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2016-12-08   KAUNAS: Advento renginys seniausioje Kauno bažnyčioje
 
 

Renginio afiša.Kai pasaulis jau nuo lapkričio pabaigos triukšmingai švenčia Kalėdas – be Laukimo, be Gimimo, nepelnytai pamirštant Advento susikaupimą, be kurio nebetenka prasmės ir pati Kalėdų šventė, – džiaugiamės suradę Kaune ramybės oazę  po smailiaarkiais bažnyčios skliautais.

Džiaugiamės turėdami nors nedidelius, bet tikrus vargonus, kurių muzikos pasiklausyti ir apmąstyti Kristaus Laukimo slėpinį pakvietė kompozitorė Liauda Vaitkūnaitė, pristatydama savo naują kūrinį.

Kauno Vytauto Didžiojo Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje gruodžio 7-osios vakare pirmą kartą skambėjo autorės atliekamas pusvalandžio trukmės šiuolaikinės muzikos kūrinys „Mergelė ir angelas“ (vargonai, sopranas).

Pasak Liaudos, ši išplėtotos harmonijos meditacija, kurioje gausu šviesių liaudiškų sutartinių motyvų, skudučių tembro registruočių, sukurta lietuviško tradicinio Advento kontekste. Kūrinio pirmoje dalyje nuskamba lyrinė tema: Mergelė Marija darželyje ieško pačios gražiausios gėlės Viešpačiui, ir nuskamba žodžiai: „Mergele, tai Tu esi pati gražiausioji gėlė!“. Kūrinio siužetas vystomas pagal Luko Evangelijos Angelo apreiškimo pasakojimą.

Renginio organizatorės Liauda Vaitkūnaitė ir Virginija Juciūnaitė.

Susikaupimo valandą paįvairino anykštėnės Virginijos Juciūnaitės skaitoma įvairių autorių (Vidos Zulonaitės, Sauliaus Belicko, Dovilės Ulozaitės ir kt.) adventinė poezija, persipinanti su kitais Liaudos Vaitkūnaitės kūriniais: improvizacijomis vargonams, Advento giesmės, „Ave Maria“.

Po valandą trukusio susikaupimo vakaro, vainikuoto airių malda į Švč. M. Mariją, iš šventovės išlydėjo bažnyčios gale laukianti V. Juciūnaitės floristikos ekspozicija „Ateina Kalėdos...“

Floristinė kompozicija „Ateina  Kalėdos...“ Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčioje.

Adventiniai vainikai, permatoma eglė su paslaptinga dovanėle, kompozicijos iš šakelių, paukščiai iš riešutų ir plunksnų, kepurėti konkorėžiai nutiesė adventinį kelią prie keliausiančios į konkursą prakartėlės iš džiovintos duonos gabalėlių (Betliejus, išvertus iš hebrajų kalbos „Beit-Lechem“ – „Duonos Namai“).

Tikrasis Betliejus – "Duonos namai“.

Išėję iš šventovės, nors jau buvo tamsus ir vėlus metas, neskubėjome išsiskirstyti. Įspūdžiais dalinomės bažnyčios šventoriuje, po to būriu patraukėme į kavinę agapei.

Tikimės, kad panašūs renginiai, mūsų bažnyčioje jau tampantys tradicija, mus dar labiau suartins ir paskatins dalintis širdies šiluma.

Virginija Juciūnaitė

 
 
    Atgal...