Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2017-01-16   Anykščių krašto eiliuotojų jubiliejams – paroda bibliotekoje
 
 

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje 2017-uosius metus pradeda knygų ir rankraščių paroda „Anykščių krašto eiliuotojų jubiliejai“, skirta  literatės Domicelės Juodžiūnaitės 90-mečiui bei šviesaus atminimo literačių Janinos Cibienės 85-osioms ir Ievos Rickienės 90-osioms gimimo metinėms paminėti.

Paroda skirta trims literatėms.

Parodoje eksponuojamos D. Juodžiūnaitės knygos: „Kur jūs, dainos?..“, „Ilgesio paukštis“, „Takelis pievoje“, „Vakaro žaros“ bei išleistų knygų rankraščiai. Literatės knygų redaktoriai rašytojai Milda Telksnytė ir Vygandas Račkaitis, apibendrindami D. Juodžiūnaitės kūrybą yra pasakę: „Jos posmai patraukia dėmesį ne menine išmone, eiliavimo vingrybėmis, o tikrumu, nuoširdumu, vyturio giesmės paprastumu. Matyt, išplaukia iš tų pačių gelmių kaip ir mus pasiekiančio, nežinomų autorių suposmuotos liaudies dainos“.

D. Juodžiūnaitės sukaktis.

D. Juodžiūnaitė buvo Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos ir Anykščių literatų klubo „Marčiupys“ narė. 1987 m. D. Juodžiūnaitei už kūrybą įteikta Pasvalio rajono „Draugystės“ kolūkio premija, Panevėžio zonos literatų konkurse ji laimėjo antrąją vietą.  Už gražiai tvarkomą sodybą ji laimėjo įvairių prizų ir premijų, buvo apdovanota Anykščių rajono mero Sauliaus Nefo padėka.

J. Cibienės sukaktis.

Parodos lankytojai susipažins ir su šviesaus atminimo literatės J. Cibienės kūryba bei niekur nepublikuotais jos eilėraščiais ir prisiminimais. Tarp rankraščių  yra poezijos rinkinys „Anykščių kalvos“, eilėraščiai tremties ir patriotine tematika, rašyti 1948–1957 metais. Rankraščiuose išlikę ir humoristiniai eilėraščiai, J. Cibienės eilės apie draugystę ir meilę bei skirtos įvairioms progoms.

I. Rickienės  sukaktis.

Buvusiai „Marčiupio“ klubo narei I. Rickienei vasario 27 d. būtų sukakę 90 metų. Ji yra išleidusi savo eilėraščių ir miniatiūrų knygelę „Gyvenimo verpetuose“ ir atsiminimų knygelę apie gimtojo Bimūnų kaimo šeimas „Gimto sodžiaus istorija“.

Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje ši paroda veiks iki vasario 28 d.

Jau veikiant parodai, bibliotekininkus pasiekė žinia, kad sausio 14 d. mirė literatė D. Juodžiūnaitė.

Sausio 16-osios vidurdienį, palydėję literatę D. Juodžiūnaitę į Anapilį, Viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje apsilankė jos bičiuliai ir kaimynai: Jonas Šniuika su žmona Elena Girniūte-Šniuikiene ir Domicelės geriausios draugės Onos Mačionienės iš Pavirinčių duktė Domicelė Mačionytė-Laurikėnienė.

D. Juodžiūnaitės laidotuvių dieną parodą aplankę svečiai.

Svečiai apžiūrėjo parodą, kurioje eksponuojamas D. Juodžiūnaitės kūrybinis palikimas, ir sakė, kad Domicelė buvo nepaprastai geras, nuoširdus, šiltas, draugiškas ir inteligentiškas žmogus.

Audronė BEREZAUSKIENĖ,
Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėja

 
 
    Atgal...