Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2017-01-30   Vilniaus anykštėnams – apie tai, ką skaitė Antanas Baranauskas
 
 

Sausio 26 d. Vilniaus anykštėnai buvo pakviesti į dr. Ingos Liepaitės ir Antano Verbicko studijos „Antano Baranausko asmeninė biblioteka“, sugulusios į aukščiausios poligrafinės išvaizdos knygą, sutiktuves.

Tą popietę išklausėme profesorių Domo Kauno, Vyginto Broniaus Pšibilsko, Pauliaus Vaidoto Subačiaus, Romos Bončkutės, kitų mokslininkų recenzijų ir įžvalgų, argumentuojančių šios studijos išskirtinę svarbą Lietuvos kultūros tyrimų srityje.

Kultūros istorijos popietė Vilniaus universiteto bibliotekoje.

Buvo aptartos ne tik surastos išlikusios A. Baranausko bibliotekos knygos, bet ir paties vyskupo, rašytojo ir mokslininko gyvenimas, darbai, o taip pat mūsų Anykščiai, Šventoji ir, be abejonės, Šilelis.  Autoriai dr. I. Liepaitė ir A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius A. Verbickas pasidalino šios studijos sumanymo aplinkybėmis, netikėtais atradimais, dirbant šia tema, taip pat būsimais planais ir darbais.

Studiją apie Antano Baranausko knygas pristato autoriai.

Pagarbą šiai studijai ir knygai, jos svarbai apskritai, pagarbą Antanui Baranauskui, pagarbą šio darbo autoriams, pagarbą mokslininkams recenzentams, pagarbą visiems susirinkusiems atidavė senoji Vilniaus universiteto bibliotekos Pranciškaus Smuglevičiaus salė, kurioje vyko šios anykštėnams be galo svarbios studijos sutiktuvės.

Vilniaus anykštėnai knygos sutiktuvėse.

Belieka pridurti, kad knygą „Antano Baranausko asmeninė biblioteka“ išspausdino Vilniaus anykštėno Petro Kalibato spaustuvė „Petro ofsetas“, o ją įsigyti galima A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus knygynėlyje.

Regina Smetonaitė

Rasos Bražėnaitės nuotraukos

 
 
    Atgal...