2017-06-29 Festivalio „Devilstone“ organizatorių žinia anykštėnams
Alternatyviai muzikai dedikuotas festivalis „Devilstone“ jau devintą kartą tradiciškai vyks vidurvasarį, liepos 13–16 d., Anykščių Dainuvos slėnyje. Į Anykščius, kaip organizatoriai įvardija – festivalio namus – „Devilstone“ kasmet sutraukia tūkstančius lankytojų iš visos Lietuvos, šimtus gerbėjų iš kitų Baltijos šalių ar dar toliau ir neišvengiamai sukuria nekasdienę atmosferą pačiame mieste.
„Devilstone“ kviečia anykštėnus nepraleisti progos ir apsilankyti jų krašte vykstančioje šventėje – tai vienas didžiausių ir gražiausių festivalių Lietuvoje ir už jos ribų, nekeičiantis vietos ir puoselėjantis draugystę su miesto bendruomene.
Organizatoriai informuoja, jog Dainuvos slėnis festivalio montavimo darbams bus uždaromas liepos 11 d. 18 val., ir patekimas į jį bus ribotas. Festivalio vartai atsidarys ketvirtadienį, liepos 13 d., pabaiga numatoma sekmadienį, liepos 16 d. 18 val., o nuo 20 val. į slėnį vėl bus galima patekti įprastai.
Nuo festivalio pradžios į Anykščius atvyks didesni nei įprasta žmonių srautai, bus juntamas nekasdienis šurmulys ir iš slėnio ataidintis muzikos skambesys. Organizatoriai teigia, kad kasmet į festivalį įsilieja vis daugiau Anykščių miesto gyventojų ir jie darosi supratingesni, vis labiau toleruoja tik kartą per metus vykstantį tokio masto renginį.
„Draugystė su Anykščiais mums labai svarbi, tai festivalio identiteto dalis. Jaučiame, kad ir „Devilstone“ yra reikšmingas Anykščiams – garsina miesto vardą, sukuria traukos centrą, kuria šiuolaikiškos kultūros, spalvingo miesto reputaciją. Kviečiame dalyvauti – būnant festivalio viduje, jo šurmulys tampa mielas ir įdomus. Toks patyrimas – tik kartą metuose. Dėkojame anykštėnams už toleranciją ir suteikiame bilieto nuolaidą“, – sako festivalio kūrybos vadovas Vaidas Voronavičius.
Anykščių rajono gyventojams keturių dienų festivalio bilieto kaina 33 Eur (įprasta kaina ne anykštėnams festivalio dienomis – 65 Eur). Anykštėno bilietas su nuolaida įsigyjamas festivalio dienomis prie įėjimo, pateikus tam tikrus dokumentus, tik asmeniškai ir tik vieną kartą.
Anykštėno bilietą gali įsigyti moksleiviai, pateikę galiojantį moksleivio pažymėjimą, išduotą 2016/2017 metais (Jono Biliūno gimnazija, Antano Vienuolio gimnazija, Antano Baranausko vidurinė mokykla ir Anykščių technologijos mokykla). Taip pat suaugusieji, pateikę pažymą apie Anykščiuose ar Anykščių rajone deklaruotą gyvenamąją vietą bei pažymą patvirtinantį asmens dokumentą (pasas arba ID kortelė). Anykštėnai, kaip ir kiti festivalio lankytojai, gali įsikurti slėnyje su palapinėmis arba iš festivalio teritorijos išeiti su apyranke, o kitą dieną grįžti į slėnį iš namų.
Ekstremalaus rokenrolo atmosferą žadantis festivalis šiais metais pasitiks lankytojus dar platesnėje teritorijoje, su dar viena nauja išdygsiančia scena. Iš viso dabar jau 5-iose scenose pasirodys pusė šimto muzikos atlikėjų, o be jų visame Dainuvos slėnyje nuolat vyks daug kito įvairaus veiksmo ir dieninių pramogų. Pagrindinė šių metų festivalio grupė, grosianti geriausiu laiku šeštadienį „Vakarų“ scenoje – norvegų ekstremalios muzikos klasika „Satyricon“, kūrę black‘n‘roll muzikos žanro ir subkultūros istoriją. Festivalis pateikia ne tik sunkią muziką. „Rytų“ ir naujoje „Barbablu“ scenoje skambės daug smagaus, eksperimentinio ar net svajingo roko. Todėl kiekvienas, mylintis gyvą muziką ir norintis atrasti šiuolaikinės alternatyvios muzikos grožį – atras savo skoniui ir ausiai patinkantį skambesį.
„Devilstone“ atmosfera užlies Anykščių miestą jau netrukus – liepos 13–16 d.
Anykščių menų centras organizuoja virtualių, jau spėjusių suburti gerbėjų būrį, dailės pamokų ciklą vaikams. Vasario 6 d., šeštadienį, į linksmąsias dailės pamokas kviečiami 7–11 metų vaikai, kurie mokysis apie Šv. Jurgio vaizdavimą lietuvų liaudies mene. Pamokas ves gerai pažįstama dailininkė grafikė Inga Dargužytė. Užsiėmimai nemokami, bet būtina išankstinė registracija el. paštu amcdaile@gmail.com, kurios metu gausite visus reikiamus prisijungimus ir instrukcijas.
Pasaulio anykštėnų bendrija į paskutinį 2020-ųjų metų renginį – į nuotolinę Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos teikimo dr. Jolantai Zabulytei ceremoniją. Renginys vyks gruodžio 28 d., pirmadienį, 13 valandą, numatoma jo trukmė – 40 minučių. Dėl karantino ribojimų renginys negali vykti gyvai, todėl pasveikinti laureatę ir jungtis į ceremoniją bus galima tik ZOOM platformoje. Norinčius laureatę pasveikinti tiesioginės transliacijos metu prašome apie tai informuoti Bendrijos el. paštu p.anykstenai@gmail.com – gausite nuorodą kaip kvietimą į renginį.
Anykščiai ruošiasi virtualioms Kalėdoms: Anykščių rajono savivaldybės tinklalapyje www.anyksciai.lt atvertas specialus Kalėdų rezidencijos puslapis, paskelbta apie virtualiąją Kalėdų mugę, o šventinės eglutės įžiebimas prie Anykščių kultūros centro irgi vyks virtualiai gruodžio 5-ąją, šeštadienį. Vartai prie eglutės atsivers, žinoma, ten pat, Kalėdų rezidencijos puslapyje.
Karantinui sukausčius kultūros renginius, jie keliasi į virtualiąją erdvę. 2020 m. lapkričio 20 d. 17 val. vyks virtualus rašytojo Vidmanto Kiaušo-Elmiškio kūrybos vakaras su nauja eilėraščių knyga „Ir bus atsakyta“. Lietuvos rašytojų sąjungos Rašytojų klubo renginyje dalyvaus knygos autorius Vidmantas Elmiškis, rašytojas Donaldas Kajokas, aktorius Dainius Svobonas. Renginį bus galima stebėti Rašytojų klubo FACEBOOK paskyroje.
Aukštaitijos regiono Aukso vainikas šiemet pinamas Anykščiuose. Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje (J. Biliūno g. 53) surengtas Respublikinės konkursinės parodos „Aukso vainikas“ regioninis turas, kuriame dalyvauja Anykščių Kupiškio, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio ir Ukmergės tautodailininkai. Paroda veikia nuo 2020 m. spalio 18 d. iki lapkričio 13 d. Parodos uždarymas ir laureatų pagerbimo šventė – lapkričio 13 d. 12 val.
2020 m. spalio 21 d., trečiadienį, 17 val. 30 min. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje rengiamas susitikimas su kraštotyrininku ir muziejininku Raimondu Guobiu. Vakaro metu bus pristatomos ir aptariamos naujausios Raimondo knygos: „Butėnai“, „Žemė žuvų ženkle“, „Svajonių Lietuvos ženklai“, „Jaunosios Lietuvos keliu“, „Kur giria žaliuoja“ ir „Stoties viršininko istorijos“.