Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2017-08-04   Anykštėnui kariškiui – naujos pareigos Krašto apsaugos ministerijos struktūrose
 
 

Nuo 2017 m. rugpjūčio 1 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis į pareigas paskyrė naują Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinį direktorių. Juo tapo 49-erių anykštėnas pulkininkas Valdas Šiaučiulis.

Jis bus atsakingas už ilgalaikį karinių pajėgumų, ginkluotės ir krašto apsaugos sistemos planavimą, karinės technikos ir įrangos plėtrą.

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, iki paskyrimo į pareigas plk. V. Šiaučiulis ėjo gynybos atašė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje pareigas.

Plk. V. Šiaučiulis tarnybą krašto apsaugos sistemoje pradėjo 1990 metais tuometiniame Krašto apsaugos departamente. Karininkas yra tarnavęs kaip Krašto apsaugos ministerijos Lauko kariuomenės brigados ryšių tarnybos viršininkas, Lietuvos kariuomenės kunigaikščio Vaidoto Tiesioginės paramos logistikos bataliono vadas, ėjęs Lietuvos Respublikos ryšio karininko NATO štabe pareigas. Plk. V. Šiaučiulis turi įgijęs patirties vykdant ilgalaikių karinių pajėgumų, ginkluotės įsigijimų planavimą, karinės technikos ir įrangos plėtrą, kai 2010–2014 m. vadovavo tuometiniam Ginkluotės ir valdymo sistemų departamentui.

Plk. V. Šiaučiulis yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, Baltijos gynybos koledže Jungtinį vadų ir generalinio štabo karininkų ir aukštesniųjų karininkų kursus. Už puikiai atliekamą tarnybą yra apdovanotas įvairaus lygmens krašto apsaugos sistemos apdovanojimais, tarp jų Lietuvos kariuomenės medaliais „Už pasižymėjimą“, „Už nuopelnus“.

Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius taip pat yra atsakingas už karybos srities standartizavimą, jis taip pat atlieka Lietuvos kariuomenės transformacijos vadovo ir Nacionalinio ginkluotės direktoriaus funkcijas.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...