Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2017-11-13   VILNIUS: anykštėnų atstovai svečiuose pas Nijolę Sadūnaitę
 
 

Lapkričio 6 d. Vilniaus Anykštėnų Sambūrio vardu dr. Irmos Randakevičienės iniciatyva svečiavomės pas žymiausią Lietuvos disidentę seserį Nijolę Sadūnaitę.

Vilniaus anykštėnės R. Smetonaitė ir I. Randakevičienė pas N. Sadūnaitę (centre).

P. Nijolė maloniai prisiminė savo vaikystę, mokyklos metus, praleistus Anykščiuose, savo mamos tėviškę – Svėdasų apylinkes, gyvenime sutiktus anykštėnus. Kalbėjome ir apie tai, kaip perspektyvi Anykščių gimnazijos sportininkė pasirinko kovos už tiesą bei tikėjimą kelią ir drąsiai, su viltimi, meile ir malda, nešė savo gyvenimo kryželį.

P. Nijolei yra svetima neapykanta ar kerštas sovietiniams budeliams, iki pat Atgimimo ją nuolat persekiojusiems, tardžiusiems, kankinusiems. Pasitikėjimas Dievu, šypsena, begalinė meilė net priešui buvo ir yra jos didieji ginklai, siekiant tiesos ir gyvenimo tikslo.

Tą įsimintiną vakarą dar daug sesers Nijolės gyvenimo, kovos ir, be abejonės, džiaugsmo akimirkų buvo įdomu prisiminti ar sužinoti. 

P. Nijolę, kaip ir visus anykštėnus, pakvietėme į lapkričio 19 d. 12 val. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyksiančią anykštėnų šventę, Lietuvos kariuomenės dienos minėjimą. O mes gavome dovanų – disidentės parašytų knygų, kurias perskaitę mielai dalinsimės su Vilniaus anykštėnais.

Praėjus kelioms dienoms po šio susitikimo, mus pasiekė maloni žinia, kad šių metų Laisvės premija bus įteikta Nijolei Sadūnaitei. Savo gyvenimu, pašvęstu kovai už gėrį ir artimo meilę, ši anykštėnė nusipelnė didelių malonių.

Regina Smetonaitė

Laimo Fergizo nuotrauka

 
 
    Atgal...