Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2017-12-04   KAUNAS: anykštėnai rinksis pasidžiaugti Leono Striogos paroda „Geležies amžius“
 
 

Gruodžio 8 d., penktadienį, 16 val. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16, Kaunas) įvyks Leono Striogos parodos „Geležies amžius“ atidarymas.

Iš pirmo žvilgsnio šaltoki ir labai šiuolaikiškai, moderniai atrodantys kūriniai prabyla pačiomis jautriausiomis temomis ir kalbomis. Menininko darbuose atsispindi jo išgyventi įvykiai bei jį supanti aplinka. Geležinės Leono Striogos skulptūros pasakoja įdomiausias istorijas, pranešdamos svarbiausias žinias iš praeities ir dabarties. Darbų temos ir pavadinimai puikiai iliustruoja meistro minties galią, laikotarpio suvokimą ir tikrąsias vertybes: „Į karužę“, „Karys“, „Rūpestis“, „Angelas“, „Saulės žirgas“, „Angelas su fleita“ ir daugelis kitų.

L. Striogos kūrybinėje biografijoje būta gilių stiliaus paieškų, domėjimosi ankstyvąja antika, Afrikos tautų menu, Henrio Moore, Pablo Picasso, Marino Marini modernizmu. Skulptorius surado unikalią medžio kapojimo techniką, prilygstančią impresionistų teptuko kalbai.

Išbandęs dekoratyvią kamerinę ir monumentalią skulptūrą, XXI a. autorius atsiskleidė kaip mažosios plastikos virtuozas ir sukūrė per 1600 vertingų kūrinių, įvardijamų kaip vėlyvojo modernizmo klasika. Menininko kūrinių turi įgiję Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos dailės muziejai, privatūs kolekcininkai JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Danijoje ir kitur, o daugelis jo darbų sudaro nacionalinės skulptūros aukso fondą, jam skirta Nacionalinė kultūros ir meno premija, o kūrybos viršukalnes ženklina stipendijos ir medaliai.

Tačiau, nepaisydamas įvertinimų ir nuopelnų, garbaus amžiaus sulaukęs skulptorius vis nepaliauja dirbti, vis imasi naujų eksperimentų ir kuria darbus iš, rodos, jo kūrybai nebūdingos medžiagos – grubaus rūdimis padengto metalo, geležies. O juos išpildyti padeda kūrybiniame procese dalyvaujantis Leono sūnus Aidas Strioga.

Paroda veiks nuo 2017 m. gruodžio 8 d. iki 2018 m. sausio 7 d.

Papildomą informaciją teikia: Kristina Civinskienė tel. +370 686 19 606.

-kaunoanykstenai

 
 
    Atgal...