Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2018-08-25   Anykštėnas Tomas Ivanauskas magistro darbo kopiją padovanojo gimtinės bibliotekai
 
 

Anykštėnas Tomas Ivanauskas šių metų pavasarį Vilniaus dailės akademijos Aukštųjų studijų fakultete baigė dailės istorijos ir teorijos studijų programą ir apsigynė magistro darbą „Anykščių krašto reprezentacija fotografijoje 1900–1940 m.“ Kad kelių metų kruopštaus darbo rezultatas nenugultų giliai į stalčių, T. Ivanauskas savo baigiamąjį magistro darbą padovanojo Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriui.

Šio darbo tyrimo objektas buvo 1900–1940 m. Anykščių kraštą ir jo žymiausius simbolius: Puntuko akmenį, Anykščių šilelį, Antano Baranausko klėtelę, rašytoją Antaną Žukauską-Vienuolį – reprezentuojančios fotografijos, saugomos įvairuose archyvuose bei publikuotos to meto spaudoje.

Menotyrininkas taip pat tyrinėjo tuo metu Anykščiuose gyvenusių ir dirbusių fotografų Juozo Survilos, Iciko Melniko, I. Mulco, N. Kopanso personalijas ir kūrybą, socialines, ekonomines bei kultūrines sąlygos, tyrimo periodo spaudą.

Kaip skelbia bibliotekininkai, nuo šiol T. Ivanausko surinkta ir apibendrinta unikali medžiaga bus prieinama kiekvienam, besidominčiam Anykščiais ir senųjų anykštėnų, kurie kūrė mūsų miestą, gyvenimo vingiais ir likimais.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...