Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2018-10-05   Per Mykolines pagerbtas ketvirtasis Viešintų bendruomenės Garbės pilietis
 
 

Rugsėjo 30 d. Viešintų miestelio bendruomenės namuose vyko Mykolinių šventė, kurios metu buvo pasveikintas šių metų Viešintų bendruomenės Garbės pilietis. Juo tapo  kraštotyrininkas, fotografas, penkių knygų apie Viešintų kraštą autorius Tautvilis Uža.

Tautvilis Uža. Asmeninio archyvo nuotrauka.

Garbės piliečio pažymėjimą ir suvenyrą T. Užai įteikė Viešintų bendruomenės pirmininkas Vitas Mykolas Zaikauskas. Savo laiko nepagailėjo ir pagerbti nusipelniusio viešintiškio į renginį atvyko Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis ir Panevėžio vyskupas Genadijus Linas Vodopjanovas.

Priminsime, kad Viešintų bendruomenės nariai balsavimo būdu nuo 2016 m. renka Viešintų kraštui labiausiai nusipelniusį metų žmogų. 2016 m. Viešintų bendruomenės Garbės piliečio vardai suteikti net dviems viešintiškiams: ūkininkui, ilgamečiui žemės ūkio įmonės vadovui Antanui Abraškevičiui ir gydytojui neurochirurgui Juozui Tvaskui, 2017 m. – bendruomenės pirmininkui Vitui Mykolui Zaikauskui, o šiais metais – Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos nariui kraštotyrininkui T. Užai.

Viešintų bendruomenės Garbės piliečio ženklas.

Sunku net įsivaizduoti, kiek triūso, kiek energijos ir pasišventimo autorius įdeda į kraštotyros knygų sudarymą, tačiau galime patikinti, kad jos visos yra puiki dovana ir skaitytojams, ir tiems, kurie gimė, augo ir vienaip ar kitaip įmynė pėdą Viešintų žemėje bei yra tose knygose įamžinti.

Kunigas, lietuvių prozos klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas yra pasakęs: „Kas gražu atsilieps, kas teisinga, nemirs, nors vandenim, kalnais apklotum“. Šis posakis labai tinka apibūdinti Viešintų krašto šviesuolį T. Užą. Tai – žmogus dovana ne tik Viešintų kraštui, bet ir visai Lietuvai.

Už ištikimybę savo kraštui ir darbus, kurie yra svarbūs ne tik Anykščiams, bet ir visai Lietuvai kraštotyrininkas T. Uža  šiais metais buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Seimo padėka. Taip pat jam įteikta ir Lietuvos kraštotyros draugijos pirmininko Liberto Klimkos padėka už Tėvynės  meilės puoselėjimą, taurų darbą tyrinėjant tautos kultūros paveldą, ugdant istorinę atmintį ir tautinę savimonę.

Nusipelniusiam savo gimtojo krašto tyrėjui  prieš trejus metus už savanorišką kultūros sklaidą Lietuvoje buvo įteiktas Lietuvos Respublikos Seimo įsteigto Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“, o už nuopelnus Anykščių krašto kultūrai tais pačiais metais jam buvo paskirta Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kultūros premija.

Audronė BEREZAUSKIENĖ

 
 
    Atgal...