Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2018-10-18   Papildyti Anykščiuose saugomi memorialiniai rinkiniai
 
 

Spalio 9-ąją į A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų užsukusi garbaus amžiaus Milda Sližytė perdavė jos sudarytą tėvo, iš Anykščių krašto kilusio Lietuvos kariuomenės pulkininko Jono Sližio asmeninių dokumentų rinkinį.

Milda Sližytė Muziejuje.

Du tomai dokumentų – originalios fotonuotraukos, raštai, laiškai, spaudos publikacijos – atspindi kariškio ir teisininko gyvenimo kelią nuo jaunystės iki mirties, liudija jo giminės ryšius.

Visą biografinę medžiagą Kaune gyvenanti M. Sližytė aprašė, remdamasi savo prisiminimais. Jos sudarytas rinkinys papildė prieš kelis dešimtmečius Muziejuje jau pradėtą kaupti J. Sližio fondą.

O spalio 13-ąją Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje apsilankė prof. Juozo Meškausko krikšto dukra iš Kauno su dovanomis, kurios papildė Anykščiuose saugomą šio garbaus anykštėno asmeninę biblioteką.

Prof. Viktorija Skrupskelytė perdavė anykštėnams dalį J. Meškausko šeimoje išsaugotų rankraščių ir nuotraukų. Kartu su nuotraukomis perduota kompaktinė plokštelė, kurioje iš šeimos nuotraukų archyvo 2010 metais sudėliota profesoriaus biografija – nuo J. Meškausko jaunystės iki paskutiniųjų metų Čikagoje.

J. Meškauskas su tėvais.

J. Meškausko rašiklis ir spaudas.

Kartu su rankraščiais ir keliomis knygomis su įvairiais įrašais asmeninę profesoriaus biblioteką papildė jo spaudas, rašiklis, vizitinės kortelės bei įvairūs asmens tapatybę ir veiklą patvirtinantys dokumentai.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...