Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2019-06-27   Alternatyvios muzikos ir rokenrolo festivalis „Devilstone“ vyks 2019 m. liepos 11–14 dienomis
 
 

Vienu svarbiausių alternatyvios muzikos ir meno renginiu Lietuvoje tapęs „Devilstone“ 2019 metais liepos 11–14 d. vyks Anykščių Dainuvos slėnyje. Keturiose festivalio scenose pasirodys daugiau nei penkios dešimtys atlikėjų.

Fetivalio akimirka Dainuvos slėnyje.

Festivalio PROGRAMA

Festivalio plakatas

„Festivalio dešimtmečio ribą peržengėme apsupti įvairių minčių ir svajonių apie tolimesnę „Devilstone“ kryptį. Tai buvo simbolinė riba, po kurios visa organizatorių komanda turėjo susitarti dėl naujos vizijos ir dar ambicingesnių tikslų. Pastaraisiais metais daug eksperimentavome ir drąsiai plėtėme „Devilstone“ pristatomų žanrų bei įvairių veiklų ribas. Dabar jau esame pasiruošę sukurti tai, ką patys vadiname festivaliu 2.0“, – apie tęsiamą „Devilstone“ istoriją pasakoja organizatoriai „ALT Events“.

Festivalis „Devilstone“ orientuojasi į gyvos alternatyvios muzikos gerbėjus. Kitais metais jo koncepcija išliks tokia pati: alternatyvios muzikos ir meno bei rokenrolo festivalis, kuriame tarp įvairiausių roko ir metalo žanrų savo vietą randa ir sveika elektronikos dozė, ir sunkiai apibrėžiami eksperimentai. Pagrindinis kriterijus – aktualus muzikinis turinys, roko istorijoje įsitvirtinę ir geidžiami vardai ir nauji, inovatyvūs, sparčiai muzikos pasaulį užkariaujantys atradimai. 2019 metų programoje festivalis planuoja daugiau nei 50 muzikinių vardų.

Kaip jau įprasta, „Devilstone“ prasidės ketvirtadienį, tačiau dvigubai intensyviau, nei būdavo iki šiol – iš karto dviejose scenose. „Mūsų „Vakarų“ scena ir toliau bus skirta ekstremaliems metalo žanrams, o kiek vėliau pristatyta, bet greitai savo klausytoją suradusi „Rytų“ scena – šiuolaikiniam rokui ir įvairioms gitarų muzikos išraiškoms. Itin ambicinga „Barbablu“ scena pristatys platesnį alternatyvios muzikos naujovių spektrą, o „Kablio“ seną vėlgi atiduosime pogrindžio elektronikos dievams. Meniniai performansai ir kūno spektakliai vyks „Masinės Hipnozės“ menų erdvėje. Taip pat žadame sugrąžinti naktinių rokotekų vakarėlius. Veiksmo ir muzikinių ar meninių patirčių užteks tiek dieną, tiek naktį“, – pristato organizatoriai.

Greta muzikos, „Devilstone“ ir toliau akcentuos įvairias menines veiklas, aktyviai plėsdami festivalio menų scenos programą. Joje atsivers dar didesnė šiuolaikinių, jaunų Lietuvos menininkų darbų ekspozicija, vyks kūno spektakliai, performansai ir kūrybiniai projektai, dažnai laužantys stereotipus ir nebijantys tabu, provokuojantys savo estetine išraiška arba idėja. Festivalio menai ir toliau stengsis peržengti Dainuvos slėnio ribas bei patekti į pačius Anykščius. „Devilstone“ tęs parodų ciklą miesto bibliotekoje ir po šiais metais daug dėmesio sulaukusios Joan Cornella ekspozicijos žada atvežti kito, ne mažiau įdomaus menininko darbų. Be to, jau pradėtos gatvės menininkų paieškos naujiems originaliems „street art“ projektams.

Nuo 2009 metų Anykščiuose vykstantis alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ jau yra tapęs ryškiu festivalių žemėlapio akcentu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Festivalyje jau yra pasirodę daug visame pasaulyje gerai žinomų alternatyvios muzikos vardų, tačiau svarbiausias „Devilstone“ išskirtinumas – nesiliaujančios naujų, savo šlovės ir žinomumo starte esančių grupių paieškos. Kitais metais vyksiančio festivalio muzikinė programa, kaip ir ankstyvųjų bilietų prekybos pradžia, bus pristatyta jau artimiausiu metu.

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=O3q4zw9CEpI
https://www.youtube.com/watch?v=5B5HLGiQfwE
https://www.youtube.com/watch?v=CSHwtx4wBxw

 
 
    Atgal...