Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2018-12-07   Aštuntoji Antano Baranausko literatūrinė premija įteikta poetui Vladui Braziūnui
 
 

Gruodžio 7-osios vakare Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje pagerbtas aštuntąją Antano Baranausko literatūrinę premiją pelnęs vienas labiausiai tituluotų šių laikų Lietuvos poetų Vladas Braziūnas.

Premijos diplomą V. Braziūnui įteikė Anykščių meras Kęstutis Tubis.

Nuo 2010-ųjų kasmet (išskyrus 2013-uosius metus) ši nacionalinio lygmens premija skiriama labiausiai A. Baranausko dvasią savo kūryboje perteikiantiems žodžio menininkams ar literatūros tyrinėtojams. Laureato diplomą lydi ir 3,5 tūkst. eurų piniginė premija.

66-erių V. Braziūnas, nurungęs kitus pretendentus, buvo įvertintas už 2016-aisiais išleistą poezijos knygą „Lėtojo laiko aky“.

Apdovanojimo ceremoniją vedusi mokytoja ekspertė Dangira Nefienė labiausiai džiaugėsi galėdama su laureatu kalbėtis savo tarme – abu jie gryni pasvaliečiai.

Laureatą pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Sergejus Jovaiša ir rašytojas, tos pačios A. Baranausko premijos laureatas Rimantas Vanagas, Vilniaus Anykštėnų Sambūrio pirmininkė Regina Smetonaitė ir Bibliotekos atstovai. 

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas, prisimindamas besitęsiančią laureato partnerystę su Muziejumi, jam pirmajam įteikė simbolinį „Anykščių šilelio ordiną“ – anykštėnės menininkės Justės Kamarauskaitės sukurtą meninį ženklą.

Pats laureatas šia proga Anykščiuose surengė poezijos ir muzikos dialogą: grojant saksofono virtuozui Petrui Vyšniauskui, skaitė savo kūrybą, kurioje vis paryškindavo ir anykštietiškuosius motyvus.

V. Braziūno ir P. Vyšniausko dialogas.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...