Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2019-05-01   VILNIUS: anykštėnų prisiminimų popietė per Atvelykį
 
 

Saulėtą, vasara dvelkiantį Atvelykį Vilniaus Anykštėnų Sambūrio nariai rinkosi į anykštėnų pikniką Vilniaus centre, Konstitucijos prospekte esančiame sakurų sode.

Žydintis Vilnius per Atvelykį

Atvelykio margučiai.Pasigrožėjome, pasidžiaugėme žydinčiomis obelimis bei kitais nuostabiais augalais, saule, nuo kalvos atsiveriančia bekrašte miesto panorama, šalia vingiuojančia Nerimi...

Dr. Jonė Vaičiūnienė nudžiugino anūkės Monikos meistriškai išmargintais margučiais bei pasidalino prisiminimais apie pirmą Vilniaus Anykštėnų Sambūrio steigimo iniciatyvinės grupės susirinkimą 2001 m. lapkričio 26 d.

Sudomino ir p. Jonės pasakojimas apie vaikystę Pavirinčiuose, Kurklių parapijoje. Įdomu, kad į ten buvusius didžiulius mamos išpuoselėtus namus buvo atvesta telefono linija.

Tėvelio Alfonso Naiduškevičiaus, aukšto ryšių pareigūno, prieš tai caro kariuomenės karininko telefono numeris buvo 11.

Vilniaus anykštėnų Atvelykio piknikas.

Žurnalistė Dalia Karvelytė prisiminė, kad vaikystėje jos šeimos namuose Kaune taip pat buvo įvestas telefonas, kurio numeris buvo 22. Daliai ypač šiltus prisiminimus paliko mokytojas Antanas Vienuolis. Kartą, paprašęs prieš auditoriją perskaityti rašinėlį, jį įvertino: „O, kad aš taip galėčiau rašyti...“.

Vilniaus anykštėnų Atvelykio piknikas.

Susirinkę be jokios iš anksto numatytos programos, pasidalinome prisiminimais, nuomonėmis aktualiomis temomis. Dar kartą įsitikinome, kad iš anksto neparuošta kalba ar pasisakymas yra patys įdomiausi ir tikriausi. Taigi, turėjome nuostabią, pašnekesiais ir prisiminimais praturtintą popietę.

Regina Smetonaitė

 
 
    Atgal...