Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2019-10-12   „Auksine krivūle“ už kultūros puoselėjimą 2019-aisiais įvertinta Anykščių rajono savivaldybė
 
 

Tradiciškai kasmet pagerbiant labiausiai įvairiose srityse nusipelniusias Lietuvos savivaldybės, „Auksinė krivūlė 2019“ už kultūros puoselėjimą 2019 m. spalio 11-ąją įteikta Anykščių rajono savivaldybei.

Anykštėnai apdovanojimo ceremonijoje.

Anykščių rajono savivaldybės merui Sigučiui Obelevičiui apdovanojimą įteikusio kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko teigimu, Anykščių rajono savivaldybės kultūrinė veikla yra intensyvi, gerai organizuota ir ryškiai matoma visame Lietuvos kultūros kontekste.

Ministras pasidžiaugė galėdamas įteikti Auksinę krivūlę anykštėnams ir nuoširdžiai pasveikino šio krašto kultūros žmones. Jis padėkojo už dėmesį turtingam Anykščių rajono kultūriniam palikimui ir tradicijoms, už iniciatyvas šiame krašte kuriant aktyvų kultūros vyksmą, pritraukiant čia įvairių kultūros sričių kūrėjus ir gerbėjus iš visos Lietuvos.

Kaip skelbia Kultūros ministerija, daug dėmesio Anykščių rajono savivaldybė skiria ir kultūros įstaigų infrastruktūrai modernizuoti. Pastaruoju metu baigtas renovuoti Anykščių kultūros centras, išplėstos Siaurojo geležinkelio muziejaus ekspozicijų salės.

Anykščių rajono savivaldybės lėšomis modernizuoti ir suremontuoti Anykščių kultūros centro Kavarsko ir Troškūnų skyrių pastatai bei pagerintos Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos filialų darbuotojų darbo sąlygos, atnaujinti knygų fondai, baigtas įrengti A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus Arklio muziejaus Amatų centras, plečiamos Šeimyniškėlių piliakalnio edukacinės erdvės, atnaujinamos Siaurojo geležinkelio muziejaus, L. ir S. Didžiulių bei Bronės Buivydaitės memorialinių sodybų ekspozicijos, įdiegti nauji ekspoziciniai akcentai Rašytojų kalnelyje.

Vienos svarbiausių Anykščių rajone veikiančių kultūros įstaigų – Anykščių kultūros centras ir 14 kaimo skyrių, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus ir trys jo skyriai, Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka ir 24 kaimų filialai, Anykščių menų centras su keliais skyriais, viešoji įstaiga Anykščių menų inkubatorius-menų studija.

Aktyviai  Anykščių rajone veikia nevyriausybinės organizacijos – Pasaulio anykštėnų bendrija, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugija, Vaižgantiečių klubas „Pragiedrulys“, Anykščių menininkų asociacija, Anykščių tautinių šokių ansamblio „Gojus” klubas, Viešoji įstaiga „Prasmingas garsas“, Anykščių literatų klubas „Marčiupys“, Asociacija „Anykščių šventės“, Anykščių naujų vėjų bendruomenė, Sveikos gyvensenos klubas „Anykščių vaivorykštė“ ir kitos.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...