Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2019-12-03   Anykštėnas – tarp Nyderlanduose gyvenančių lietuvių menininkų
 
 

Lapkričio 30-osios popietę Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose šurmuliavo gausus būrys meno mylėtojų – čia vyko rašytojų bei dailininkų kūrybą vienijantis renginys „Kūrybos galerija“. Tarp kitų menininkų jame dalyvavo ir vienintelis anykštėnas literatas Dainius Žąsinas.

Kaip pasakojo apie šį renginį interneto portalas www.zmones.lt, gausiai susirinkusią publiką pasveikino ambasadorius Vidmantas Purlys ir renginio iniciatorė rašytoja Rasa Sagė.

„Apie tokį renginį pagalvodavome jau ne kartą, todėl kai tik sulaukėme iniciatyvos iš Nyderlanduose gyvenančios rašytojos Rasos Sagės, paskatinome šią iniciatyvą ir tikiuosi, kad toks renginys taps gražios tradicijos pradžia“, – sveikinimo kalboje sakė Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose V. Purlys.

Pasak rašytojos Rasos Sagės, šis renginys buvo skirtas suburti Nyderlanduose gyvenančių kūrybiškų žmonių bendruomenę, dalintis patirtimi, suteikti galimybę kartu prisistatyti bei pristatyti savo darbus visuomenei.

Renginio dalyviai: (iš kairės) ambasadorius Vidmantas Purlys, kunigas Gabrielius Satkevičius, anykštėnas Dainius Žąsinas, dailininkė Viltė Šilkaitytė, rašytoja Rasa Sagė.

Renginys pasiūlė nemažą patirčių spektrą. Užgniaužę kvapą lankytojai stebėjo Viltės Šilkaitytės performansą, įkvėptą netrukus olandų kalba pasirodysiančios K. Donelaičio poemos „Metai“ (vertėjas Michiel de Vaan, leidykla „Haes producties“).

Ne vienas nubraukė ašarą išklausęs dailininkės Rasos Šnipaitės, pristačiusios savo neo-siurrealistinio stiliaus tapybą: „Pagrindinė mano darbų jungiamoji yra ryšys tarp priešingybių: logikos ir svajonės, sustojusio ir lekiančio laiko, praeities ir dabarties. Bendra tema – ieškojimas to, kas prarasta. Artimų ar išsibarsčiusių savo pačios dalelių.“

Dailininkė Ligita Pučėtaitė savo kūrybą pavadino „dailia“, nors kai ji studijavo dailę Nyderlanduose, jos kūryba olandiškai buvo vadinama „saldžia“. Tačiau, pasak dailininkės, lietuviškas žodis „dailė“ ir reiškia dailumą, grožį, toks, anot autorės, ir turėtų būti menas.

Poetas ir dailininkas Arūnas Tiškus buvo lakoniškas, jo nuomone, paveikslai turi kalbėti patys už save. Dailininkas yra surengęs net keletą parodų Nyderlanduose, šiuo metu dirba dailininku Amsterdame.

Didelį įspūdį lankytojams paliko maisto fotografės Kamilės Kaveckaitės, šiais metais įtrauktos į „Adobe rising stars“ didžiausio talento potencialą turinčių fotografų dešimtuką, nuotrauka. Ji buvo tokia tikra, kad publika galėjo pajusti skonį ir kvapą, sklindantį iš kūrinio.

Ausis lankytojai galėjo pailsinti klausydamiesi dainingos ir turtingos lietuvių kalbos – nemažo būrio literatų, skaitančių savo kūrybą, eiles bei prozą. Visus sujaudino ir nustebino nežinoma poetė Jolija Reinikytė-Bulligan, jos kūryba taip ir prašėsi būti išdainuota.

Poetas Dainius Žąsinas skaitydamas eilėraštį apie sudegusią Paryžiaus katedrą ne vienam suvirpino širdį.

Savo kūrybą skaito D. Žąsinas. Organizatorių nuotrauka. 

Trys rašytojos pristatė naujausias savo knygas. Vilija Stančiauskaitė pristatė knygą „Stebuklo galia“, Jūratė Prins – „Olandiško sūrio skonis“, Rasa Sagė – savo naujausią romaną „Tavo likimo krašteliu einu“.

Renginio pabaigoje ambasadorius Vidmantas Purlys visus pakvietė į diskusiją. Diskusijos dalyviai dalinosi patirtimi, jog kartais užsieniečiai žino daug daugiau apie mūsų kultūrą ir vertina mūsų darbus labiau, nei buvo tikėtasi.

Diskusija apie lietuvybės išsaugojimą, kūrybą, gyvenimą Nyderlanduose.

Diskusijoje buvo akcentuojama pasitikėjimo savo kūryba svarba, drąsa ją realizuojant, galimybės skleisti žinutę apie Lietuvą per savo kūrybą. Diskusijoje ypač buvo pabrėžiama lietuviškumo, lietuvių kalbos išlaikymo svarba.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...