Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2020-04-09   2021 m. liepos 15–18 dienomis Anykščiuose – dvyliktasis festivalis „Devilstone“
 
 

Alternatyviosios muzikos ir menų festivalis „Devilstone“ ruošėsi naujam festivalių sezonui ir buvo paskelbęs 2020 metų renginio datą. Tačiau COVID-19 pandemija pakoregavo festivalio rengėjų planus, todėl dvyliktasis rokenrolo kurortas vyks ne 2020 m. vasarą, o tik po metų, – 2021-ųjų liepos 15–18 dienomis, tradicinėje vietoje – Anykščių Dainuvos slėnyje.

Kaip skelbia festivalio programą metams atidėję „Devilstone“ organizatoriai, dauguma atlikėjų, ketinusių atvykti į Dainuvos slėnį 2020-ųjų liepą, į savo kalendorius jau įtraukia naują festivalio datą po metų. Tad festivalis tęs savo planus tik su vienerių metų karantinine pauze.

Pastaraisiais metais „Devilstone“ garsėjo kaip bene daugiausiai eksperimentuojantis ir savo muzikines bei menines ribas plečiantis festivalis Lietuvoje. Nors naujovių ir eksperimentų netrūks ir kitąmet, „Devilstone“ koncepcija išliks tokia pati: alternatyvios muzikos festivalis, kuriame tarp įvairiausių roko ir metalo žanrų savo vietą randa ir sveika elektronikos dozė bei pretenzingi meniniai projektai.

Trys festivalio scenos – „Vakarų“, „Rytų“ ir „Barbablu“ – po Anykščių dangumi priglaus tiek solidžius, puikiai atpažįstamus metalo autoritetus, tiek vos išdygusius, bet jau ant pasaulinio populiarumo slenksčio esančius ateities herojus.

„Aktualus muzikinis turinys, roko istorijoje įsitvirtinę ir geidžiami vardai bei nauji, inovatyvūs, sparčiai muzikos pasaulį užkariaujantys atradimai – tai yra tas turinys, kuris labiausiai domina „Devilstone“, – sako festivalio organizatoriai „ALT events“.

Keturias dienas trunkančiame festivalyje pasirodys daugiau nei 50 muzikinių vardų iš viso pasaulio. Jų pasirodymus papildys „Masinės hipnozės“ – festivalio menų scenos – programa: kūno spektakliai, šokio performansai, tapyba ant kūno, meninės dirbtuvės.

Festivalis tęs iniciatyvą atidaryti „crazy“ parodą Anykščių miesto bibliotekoje. 2018 m. čia buvo eksponuoti Joan Cornella darbai, o pernai festivalyje svečiavosi pats Hugleikur Dagsson iš Islandijos. 

Devilstone“ kitąmet gali nustebinti savo architektūra – laukia tam tikri teritoriniai pasikeitimai. Organizatoriai kol kas neatskleidžia detalių, tačiau pažada, kad 2021 metais vartus į ekstremalaus rokenrolo kurortą atvers gerokai atsinaujinęs ir įdomesnis.

Nuo 2009 metų Anykščiuose vykstantis muzikos festivalis „Devilstone“ jau yra tapęs ryškiu festivalių žemėlapio akcentu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Festivalyje jau yra pasirodę daug visame pasaulyje gerai žinomų alternatyvios muzikos vardų, tačiau svarbiausias „Devilstone“ išskirtinumas – nesiliaujančios naujų, savo šlovės ir žinomumo starte esančių grupių paieškos.

Plačiau – www.devilstone.net

 
 
    Atgal...