Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-02-25   Antrasis "Pasaulio anykštėnas" dalijasi geromis naujienomis
 
 

Pasaulio anykštėnų bendrijos laikraštis "Pasaulio anykštėnas" netaps preke – taip apsisprendė Bendrijos valdyba, pasiryžusi leisti ir platinti šį laikraštį tiems, kam malonu jį skaityti.

"Sėkmingas, įdomus Anykščių kultūros centro pastato renovacijos projektas teikia vilčių, kad svarbiausia miesto salė taps šiuolaikiška, teikianti daugiau galimybių, o pats pastatas įgaus patrauklumo ir modernumo bruožų, būtinų dabarties meno sklaidai."

"Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos pastato Vyskupo skvere projektas yra sėkmingas ir svarbus, nes juo užbaigiamas 1991-1993 m. pradėtas šios kalvos ir nuokalnių sutvarkymas, skoningai uždarant pastatų komplekso ūkinį kiemą nuo skvero erdvės...

Architektės G. Miknevičienės sukurtas projektas ne tik nepažeidžia paminklo A. Baranauskui aplinkos, bet ir ją sutaurina...

Naujosios bibliotekos pastato projektas yra autentiškas kultūrinių ir gamtinių motyvų jungties kūrinys, kurios fasadas skoningai primena solidžių knygų formas. Jas pastato fasade metaforiškai pakartoja poeto A. Baranausko poemos šimtamečių pušų siluetų motyvai. Projektas stiklo jungtimis yra ypač gamtiškas, dinamiškas, jaukus. Jis organiškai įsilieja į Šventosios pakrantės kultūrinę istorinę erdvę, ją praturtindamas..."

"...šiandien susitinka dvi gyvybingos ir artimos idėjos sukurti Anykščiuose dailės galeriją. Tai Pasaulio anykštėnų bendruomenės kvietimas kaupti kraštiečių dailininkų profesionalius darbus ir juos rodyti bendruomenės namuose bei jau šimtmetį pulsuojantis miesto kultūrininkų siekis sukaupti ir nuolatos eksponuoti muziejinėje aplinkoje vertingų dailės kūrinių rinkinį. Tiek istoriniams kūriniams, tiek dabarties profesionalių dailininkų pasaulietiniams darbams, pastačius naująjį bibliotekos pastatą, galėtų būti skirtas istorinis Okuličių dvaras, kurį per kelis dešimtmečius taip pamėgo miesto bendruomenė."

Tai – tik kelios muziejininko ir Anykščių rajono kultūros tarybos nario, Vilniaus paveikslų galerijos vedėjo Vytauto Balčiūno mintys apie pozityviąsias permainas Anykščiuose – esamas ir būsimas.

Jos publikuojamos naujame, antrajame Pasaulio anykštėnų bendrijos mėnraščio "Pasaulio anykštėnas" numeryje.

Paskutinėmis vasario dienomis skaitytojai jame taip pat ras tautiškų siurprizų iš Miuncheno – susipažins su Anykščių krašto anūke dailininke Patricija Gilyte-Czaputa, stebinančia vokiečius Anykščius populiarinančiomis instaliacijomis ne tik Bavarijoje, bet ir šalies sostinėje Berlyne.

O Pasaulio anykštėnų bendrijos valdyba nusprendė, kad artimiausiu metu šis laikraštis nebus prenumeruojamas. Jį bus galima rasti platinimo vietose, gauti paštu ar skaityti skaitmeninį jo variantą, kuris bus publikuojamas šioje interneto svetainėje.

Kaip akibrokštas ir alternatyva pelno siekiančiai spaudai jis bus tiesiog platinamas visiems norintiems jį skaityti – su viltimi, kad pozityvioji informacija sulauks gerbėjų, linkusių paremti tokią leidybą aukomis. 

-anykštėnai

 
 
    Atgal...