Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-03-15   Apie eilinius anykštėnus – linksmai ir švelniai
 
 

"Ar kas nors Anykščiuose kada tiek dėmesio skyrė paprastam, eiliniam žmogui?" – taip kalbėjo žinoma Anykščių gydytoja Angelija Baltušienė apie operatorių anykštėną Aidą Gurskų, kuriantį "videorazinas" interneto portalui www.alfa.lt.

"Videorazinų" nominacijų vakare (iš kairės): V. Valentinavičius, A. Gurskus, A. Baltušienė ir vakaro vedėjas R.Aleksiejūnas

Kovo 14-osios vakare Anykščiuose šio operatoriaus kūrinių herojai susitiko viename būryje ir net pamatė save didžiajame ekrane.

Ir A. Baltušienė – irgi vieno iš šių vaizdo siužetų herojė, diskutavusi su Anykščių klebonu Stanislovu Krumpliausku apie tai, kur dera, o kur netinka naudotis mobiliuoju telefonu.

O kituose A. Gurskaus kūriniuose – žiūrovų išsiilgęs kino mechanikas Alius, tekinas prie savo vargonų skubantis Rimvydas, sužadėtines išlaidojęs ir taip senatvėje vienišius likęs Vladelis, pusryčiams kiaušinienę sau kepantis Audrius, savo megztas kojines ir siūtus apatinius turguje pardavinėjanti močiutė...

A. Gurskaus kūrinių veikėjai, sutikti ir pakalbinti savo aplinkoje, yra tikri, autentiški ir – visuomet originaliai linksmi, tarsi būtų pasiruošę pralinksminti tuos, kas į juos žiūrės, radę siužetus iš Anykščių internete. 

Buities ir problemų primityvumą gretindamas su gilia išmintimi, subrandintomis žmogiškosiomis vertybėmis, šių vaizdo siužetų autorius taip skelbia savitą meninį principą – geraširdė ironija yra įtaigesnė už piktą pašaipą ar juo labiau įkyrią didaktiką.   

"Mūsų žemės druska", – taip A. Gurskaus "videorazinų" herojus pavadino interneto portalo www.alfa.lt vyriausiasis redaktorius Virgis Valentinavičius, ryškiausioms siužetų žvaigždėms įteikęs specialius prizus.

-anykštėnai

 
 
    Atgal...