Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-04-14   Į gimtinę – su savo ir kitų dailės studentų kūriniais
 
 

Anykščių koplyčioje atidaryta ir tik iki balandžio 23 dienos veiks Vilniaus Dailės Akademijos studentų restauratorių-tapytojų tapybos darbų paroda "Tarp anksčiau ir šiandien".

Šią parodą paruošė ir į gimtinę atgabeno anykštėnė, Vilniaus dailės akademijos ketvirtakursė tapybos restauratorė Vilma Švirkevičiūtė.

Anykštėnams ji eksponuoja savo ir dar penkiolikos savo kurso draugų darbus. Visi šie studentai - ir bakalaurai, ir magistrai – kartu lanko tapybos paskaitas, nors jų specializacija skirtinga, vieni "grynieji" tapytojai, kiti – tapybos, freskos, skulptūros restauratoriai.

Parodos atidaryme jų dėstytojas, irgi anykštėnas iš Kavarsko, Šarūnas Miškinis sakė, kad restauratorius turi išmanyti tapybos specifiką, formas, spalvų derinimą.

Parodoje eksponuojama keletas natiurmortų ir aktų, yra senųjų stacijų kopijų bei lesūros technika atliktų darbų – kai viskas iš pradžių tapoma rudai, o paskui padengiama spalvomis, sukuriant senovinio paveikslo vaizdą.

Parodos iniciatorė V. Švirkevičiūtė gimė Anykščiuose 1985 m., čia augo ir 2004 m. baigė Anykščių Antano Baranausko vidurinę mokyklą. Ji mokėsi ir Anykščių kūrybos ir dailės mokykloje, kurią baigė 2000 m.

2004-aisiais įstojusi į Vilniaus dailės akademiją, anykštėnė yra ketvirtakursė, studijuoja molbertinės tapybos restauraciją, kartu nepamiršdama tapybos. Ji jau yra surengusi kelias personalines parodas, dalyvavo Kijevo (Ukraina) tarptautinėje parodoje.

Su jaunosios kartos kūrėjos V. Švirkevičiūtės tapyba galima susipažinti ir internete. Ji ir jos draugas 26 metų tapybos restauratorius Rolandas Vičys turi savo interneto puslapį www.vrdaile.lt, kuriame yra abiejų jaunųjų dailininkų kūrybos galerijos.

Pristatydama save, V. Švirkevičiūtė rašo, kad jai "patinka save išreikšti per gamtą, natiurmortus, žmones, bet labiausiai specializuojuosi portretų tapyboje, nors tapau pagal užsakymus įvairių žanrų paveikslus".

Interneto dailės aukcione www.inspektas.lt šiuo metu yra pateikti du V. Švirkevičiūtės natiurmortai, kurie įkainoti po 863 litus.

Rasos Bražėnaitės nuotraukos

 
 
    Atgal...