Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-04-25   Už "Du nuo Šventosios" – pora lietuviškų batų
 
 

Balandžio 24-osios pavakare Vilniuje, Rašytojų klube, buvo surengtos šių metų almanacho "Varpai" 23-ojo tomo sutiktuvės, "Varpų" litartūrinės premijos įteikimo ceremonija ir šio leidinio, gimusio Šiauliuose 1943 metais, 65-metis. Tarp pagerbtųjų kūrėjų buvo ir anykštėnas rašytojas Rimantas Vanagas.

23-ajame "Varpų" tome pirmą kartą publikuojami šio autoriaus kūrinių ciklas bendru pavadinimu "Du nuo Šventosios". Tai apsakymai "Programuotojas AB" ir "Vaistininko širdis", pristatantys šiuolaikišką požiūrį į praeities Anykščių garsenybes – Antaną Baranauską ir Antaną Vienuolį-Žukauską. Abu šie kūriniai kol kas anykštėnams žinomi tik iš Rūtos Smalskienės sceninių interpretacijų, kuriose įsimintinus personažus kūrė aktoriai Algimantas Masiulis ir Algimantas Bružas.

Šių metų literatūrinė "Varpų" premija įteikta rašytojui Vladui Braziūnui. Tuo tarpu R. Vanagas tapo vienu iš keturių šios premijos nominantų ir buvo apdovanotas asmenine dovana – pora Šiauliuose pagamintų 42-ojo numerio vyriškų batų.

Daugiau nei tris dešimtmečius įvairius prizus ir premijas savo kūryba pelnantis rašytojas prisipažino pirmą kartą sulaukęs tokios tiesmukai praktiškos dovanos.

-anykstenai

 
 
    Atgal...