Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-06-02   Po Austriją keliavęs anykštėnas ten tapo literatų gildijos vadovu
 
 

Kultūrinių iniciatyvų uždaroji akcinė bendrovė "Ancilius", bendradarbiaudama su Zalcburgo (Austrija) ir Lietuvos draugijos prezidentu Erichu Wagneriu, gegužės 18-25 dienomis surengė Tėvynės Sąjungos narių dalykinę-pažintinę kelionę į Austriją. Šios išvykos įspūdžiais dalijasi vienas iš keliautojų anykštėnas Dainius Žąsinas.

Ankstų gegužės 18-osios rytą autobusas su 39-iais Tėvynės Sąjungos nariais bei gidais-vertėjais pajudėjo nuo partijos būstinės Vilniuje Lenkijos link. Vėlai vakare mes jau pasiekėme Brno (Čekija), kur ir likome nakvoti. Kitą rytą per Čekijos Moravijos kraštą neužtrukome pasiekti Austriją.

Tądien mūsų laukė labai įspūdinga kelionė per Žemutinės Austrijos Winvierte vynuogyną palei Dunojų, per pasaulio kultūros paveldo Vachau vynuogynų regioną.

Vachau vynuogynų regionas

Ten apsilankėme ir nuo 1086 m. veikiančiame viename žymiausių baroko architektūros šedevrų Europoje – Melko benediktinų vienuolyne (www.stiftmelk.at).

Melko vienuolyne

Po įdomios ekskursijos šventovėje pasiekėme Weyreego miestelyje esantį "Seehotel" viešbutį ant Attersee ežero kranto, kur penkias dienas ir gyvenome.

Gegužės 20-osios rytą atvykome į Zalcburgą, kur mus pasitiko Zalcburgo ir Lietuvos draugijos prezidentas E. Wagneris ir palydėjo į Landtagą – krašto parlamentą. Plenarinių posėdžių salėje pasveikinimo žodį mums tarė Landtago prezidentas Johannas Holzrattneris. Po iškilmingosios dalies – Tėvynės Sąjungos narių susitikimai ir diskusijos su Austrijos Liaudies partijos nariais, atsakingais darbuotojais, pietūs su Landtago prezidentu.

Po pietų pasivaikščiojome po Zalcburgo senamiestį, Hellbruno parką ir rūmus. Grįždami aplankėme St. Wolfgango miestelį, apžiūrėjome jame esančią XV a. šios parapijos bažnyčią, kurioje stovi ir garsusis 1471-1481 m. iš medžio išdrožtas Michaelio Pacherio altorius.

Kitą dieną lankėmės Zalcburgo žemės Pongau regiono Pharrwerfeno miestelyje. Ten mus pasitiko burmistras, Zalcburgo Landtago deputatas, Austrijos Liaudies partijos klubo pirmininko pavaduotojas Simonas Illmeris. Jau 24 metai jis yra šio miestelio burmistras. Mums buvo surengta ekskursija į priešgaisrinės tarnybos pastatą. Gaisrininkai Austrijoje – visi savanoriai, tai labiausiai gerbiama profesija. Gaisrininku ten gali būti nuo 16 iki 65 metų amžiaus.

Paskui lankėmės vaikų darželyje, kuriame yra 68 vaikai, 24 vaikų grupę prižiūri dvi auklėtojos, vidutinis mokestis už vaiko išlaikymą darželyje – 64 eurai per mėnesį. Taip pat apžiūrėjome mokyklą, modernią miestelio katilinę, kūrenamą medienos atliekomis, nuotėkų valymo įrenginius. Po ekskursijos mums buvo surengti iškilmingi pietūs, valgėme garsųjį Vienos šnicelį ir diskutavome įvairiais klausimais.

Atsisveikinę su Pharrwerfeno burmistru S. Illmeriu, popietę kilome autobusu iki 3 kilometrų aukščio, į snieguotąsias Alpių viršukalnes, garsiojo Grossgloknerio, Didžiojo Varpo, aukščiausio Austrijos kalno (3793 m) link. Aišku, į jį patį užkopia tik alpinistai, bet ir mes buvome visai šalia jo viršūnės...

Snieguotosios Austrijos Alpės

Gegužės 22-oji Austrijoje – didelė religinė šventė ir ne darbo diena, Kristaus Kūno šventė. Mes dalyvavome šv. Mišiose ir procesijoje Mondsee mieste.

Procesijoje Mondsee žygiuoja Austrijos šauliai

Po liturginių apeigų burmistras Ottas Mierlis sveikino mus, kalbėjomės su juo rotušėje, jis įteikė visiems mums dovanų.

Iš Mondsee kelionę tęsėme po Salzkammerguto regioną, vykome į pasaulio kultūros paveldo objektą – 7 tūkstančių metų senumo Hallstatto miestelį. Druska ten jau buvo kasama prieš 3 tūkstančius metų.

Hallstatto miesteliui - apie 7 tūkstančius metų

Toliau pagal programą mūsų laukė kurortinis Bad Ischlio miestelis. Pageidaujantys lankėsi imperatoriškoje terminio vandens maudykloje "Kaiser Therme", paskui degustavome tortus imperatoriškoje, nuo 1832 m. veikiančioje kavinėje "Zauner". Šiame miestelyje gyvenęs kompozitorius Franzas Leharas ten yra sukūręs 24 operetes.

Gegužės 23-ąją viešbutyje, kuriame gyvenome, vyko susitikimas su Aukštutinės Austrijos Landtago deputatu, valstybės patarėju, Liaudies partijos nariu Antonu Huttmeyeriu. Po diskusijų dar turėjome laisvo laiko pasivaikščioti po miestelį, po pietų laivu plaukiojome po 22 kilometrų ilgio ir poros kilometrų pločio Attersee ežerą, pasigrožėti kalnų vaizdais.

Vakare viešbučio savininkas mums surengė labai šaunias išleistuves, kurių metų buvo įsteigta Tėvynės Sąjungos literatų gildija: Jurga Girdzijauskienė ir Stanislovas Grigas iš Panevėžio, Rimandas Plevokas iš Jurbarko, Alvidas Kantauskas iš Šiaulių ir aš, Dainius Žąsinas, išrinktas šios gildijos pirmininku.

Gegužės 24-ąją išvažiavome namų link, pakeliui aplankydami Vieną, kur apžiūrėjome Austrijos imperatorių vasaros rezidenciją ir senamiestį.

Vienoje

Grįžome labai patenkinti kelione, dėkingi jos organizatoriams, užmezgę naujų pažinčių, daug visko sužinoję, pilni neišdildomų įspūdžių apie W. A. Mozzarto tėvynę.

Dainiaus ŽĄSINO nuotraukos

 
 
    Atgal...