Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-06-11   Anykštėno sukaktis – tik su muzikos ženklais
 
 

Savo 55 metų sukaktį anykštėnas pianistas ir kompozitorius, muzikos pedagogas Bronius Petrokas pasitiko autoriniu kūrybos vakaru "Už tavo svajonę". Visą muzikinę šio vakaro programą sudarė 25 nauji, vien tik paskutiniais metais jo sukurti muzikos kūriniai.

"Ar iš tiesų visą vakarą skambėjo tik jo vieno sukurta muzika?" – po tokio Anykščiuose dar neįprasto koncerto spėlionėmis dalijosi jo žiūrovai, negalėję patikėti, kad tai – tiesa.

Anykščiuose dirbančio ir laisvalaikiu kuriančio muzikos pedagogo kūryba sužavėjo net pasaulinio garso saksofonininką Petrą Vyšniauską.

Petras Vyšniauskas

B. Petroko autoriniam koncertui ruošęsis muzikantas, ir anksčiau jau dalyvavęs anykštėnų projektuose, atkreipė dėmesį į anykštėno vokalinių ir instrumentinių kūrinių sudėtingumą bei brandumą.

Viso būrio atlikėjų, vien tik kompozitoriaus draugų ar jo mokinių, repeticijos prieš autorinį vakarą kartais užtrukdavo net iki paryčių.

Paulina Dūmanaitė ir Bronius Petrokas

Vienas iš solistų, B. Petroko jaunesnysis brolis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Operos katedros vedėjas Nerijus Petrokas ne visuomet galėdavo skirti joms per trumpą savo dieną.

Bronius ir Nerijus Petrokai

B. Petroko autorinio vakaro metu buvo kalbama, kad šeimos muzikinis talentas skverbiasi iš kartos į kartą.  Kūrybinio įkvėpimo anykštėnas nuo mažens sėmėsi iš savo dėdės, vieno žymiausių XX a. antrosios pusės lietuvių religinių giesmių kūrėjo kunigo Gedimino Šukio (1923-2002).

Visa B. Petroko autorinio vakaro programa bus išleista dviguba kompaktine plokštele.

Dariaus Štilinio nuotraukos

 
 
    Atgal...